logo
Copyright Tarhe Sevom 2020. All rights reserved.
8 قدم برای تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ
برندینگ، تبلیغات، طراحی هویت بصری
شرکت برندینگ,شرکت تبلیغاتی,
1117
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-1117,single-format-standard,bridge-core-2.2.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-21.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

8 قدم برای تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ

8 قدم برای تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ

در جهان آنلاین امروز، داشتن استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای هر بیزینسی بسیار ضروری است. اندازه صنعت و یا شرکت مهم نیست، این بهترین راه برای گسترش تجارت است. برای راه اندازی هر کسب و کار و بیزینسی شما به یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ قوی نیاز دارید تا بتوانید بهترین بهره برداری را در این بازار پر رقابت داشته باشید. حال چه استراتژی برای کسب و کار شما مناسب است و می توانید نتیجه دلخواه را بگیرید؟ دیجیتال مارکتینگ استفاده از اینترنت و ابزارهای دیجیتال برای تبلیغات است.
دیجیتال مارکتینگ چگونه کار می کند؟ دیجیتال مارکتینگ با جذب مشتریان بالقوه به سمت وب سایت شما کار می کند و سپس آنها را ترغیب به خرید محصولات شما می کند. شما می توانید از SEO یا PPC برای جذب مخاطب هدف در وب سایت خود استفاده کنید و منجر به  ترغیب آنها به خرید از وب سایت خود شوید.

 

۸ قدم برای تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ

1- تعریف برند

2- آنالیز مخاطبین هدف

3- مشخص کردن هدف کسب و کار

4- مشخص کردن میزان بودجه

5- انتخاب استراتژی دیجیتال مارکتینگ

6- برنامه ریزی

7- راه اندازی کمپین

8- بررسی و آنالیز نتایج

  

 

استراتژی دیجیتال مارکتینگ

 

انواع استراتژی های دیجیتال مارکتینگ چیست؟

برای فعالیت در حوزه دیجیتال مارکتینگ پلتفرمها و روش های مختلفی وجود دارد که می توانید برای بهبود و گسترش کسب و کارتان از آن ها استفاده کنید. در زیر بعضی از این موارد را نام می برم:
1- بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو(SEO)
2- بازاریابی محتوایی(CONTENT MARKETING)
3- بازاریابی شبکه های اجتماعی(SOCIAL MEDIA MARKETING)
4- ایمیل مارکتینگ(EMAIL MARKETING)
و …

 

۳ نوع رسانه دیجیتال وجود دارد:

1- رسانه پولی (Paid Media)
شامل هر نوع رسانه آنلاینی است که شما در ازای تبلیغات در آن باید مبلغی را پرداخت کنید. مانند تبلیغات کلیکی، تبلیغات بنری و …
2- رسانه شخصی (Owned Media)
رسانه شخصی شامل هرنوع رسانه آنلاینی است که در اختیار شما و کسب و کار شما قرار دارد. مانند محتوا، سئو و شبکه های اجتماعی.
3- رسانه اکتسابی (Earned Media)
رسانه های اکتسابی رسانه هایی هستنند که شما در ازای فعالیت‌هایی که در بازار دیجیتال دارید به آنها دست پیدا می کنید. به عنوان مثال هنگامی که شما یک پست بسیار جذاب در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام درج می کنید و افراد به دلیل جذاب و مفید بودن آن، آن را با سایر دوستان خود به اشتراک می گذارند.

محبوب ترین پلتفرم های دیجیتال مارکتینگ

۱-  اینستاگرام
۲-  فیسبوک
۳-  لینکدین
۴-  یوتیوب
و …

چرا رسانه دیجیتال مهم است؟

حرکت به سمت رسانه های دیجیتال ، تعامل و برقراری ارتباط با مشتریان جدید و حتی مشتریان فعلی را بسیار آسان تر می کند. استفاده از رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیس بوک، توییتر و …  به شما این امکان را می دهد تا مشتریان در مورد تجربیات خود در مورد شرکت شما بازخورد خود را ارائه دهند و به آنها اطمینان دهند که نظر ارزشمندشان شنیده و درک می شود.

بدون دیدگاه

Post A Comment