logo
Copyright Tarhe Sevom 2020. All rights reserved.
6 قانون بسیار مهم در طراحی بسته بندی محصولات
برندینگ، تبلیغات، طراحی هویت بصری
شرکت برندینگ,شرکت تبلیغاتی,
1145
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-1145,single-format-standard,bridge-core-2.2.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-21.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

6 قانون بسیار مهم در طراحی بسته بندی محصولات

6 قانون بسیار مهم در طراحی بسته بندی محصولات

طبق آمار FMI (موسسه بازاریابی مواد غذایی) ، سوپر مارکت ها در ایالات متحده آمریکا به طور میانگین حدود 40000 کالای مختلف را در خود جای داده اند. این صنعت به شدت متکی به مصرف کنندگان ، توزیع کنندگان ، تولید کنندگان و مهم تر از همه طراحان گرافیک است که طراحی بسته بندی محصولات را انجام می دهند.

طراحی بسته بندی محصولات، به عنوان یکی از شاخه های رشته طراحی گرافیک، می توان گفت که خود یک صنعت است. آژانس های تبلیغاتی بزرگ گاها صدها طراح گرافیک را استخدام می کنند که به طور کامل روی برندینگ محصولات مخصوصا از طریق طراحی بسته بندی آن ها متمرکز هستند.

وضوح و سادگی در طراحی بسته بندی:

دفعه بعد که به یک سوپر مارکت می روید ، یک قفسه را به طور تصادفی انتخاب کرده و به هر یک نگاه کنید و از خودتان دو سوال بسیار ساده را بپرسید: این محصول برای چیست؟ چه برند و برندینگ ای در پس آن است؟ طراحی بسته بندی باید به نحوی باشد که مخاطب با دیدن آن متوجه نوع محصول بشود. وضوح و سادگی در طراحی بسته بندی امری بسیار مهم است که حتما باید هنگام طراحی بسته بندی مورد توجه قرار بگیرد. به عنوان مثال ار طراحی بسته بندی یک شوینده شبیه به یک نوشیدنی برای کودکان باشد و مخاطب با دیدن آن اولین چیزی که به ذهنش می آید نوشیدنی مخصوص کودکان باشد بسیار اشتباه است. طراحی بسته بندی محصولات باید کاملا بیانگر نوع محصول باشد.بنابراین قانون شماره یک را به یاد داشته باشید: در مورد محصول و برند خود شفاف باشید و واضح باشید.

 

طراحی بسته بندی ناتریکا

صداقت در طراحی بسته بندی:

یکی دیگر از اصول مهم در طراحی بسته بندی بخصوص طراحی بسته بندی محصولات غذایی اغراق در طراحی است. به عنوان مثال یعضی از طراحان هنگام طراحی بسته بندی یک بیسکوییت شکلاتی، عکسی را برای طراحی خود استفاده می کنند که بیسکویت آغشته به شکلات و کاملا متفاوت با محصول اصلی را نشان می دهند. با به تصویر کشیدن یک محصول ده برابر بهتر از آنچه در واقع است، شما گمراه کننده و در نهایت ناامید کننده مصرف کننده هستید، که این امر تنها به عملکرد ضعیف فروش و تصویر نامناسب برند منجر می شود. وظیفه شما به عنوان یک طراح این است که محصول را به بهترین وجه ممکن ارائه دهید اما این را بخاطر بسپارید که مصرف کنندگان – از جمله شما – مستحق رفتار صحیح هستند.

 

اعتبار:

درک این مسئله آسان است، در سوپرمارکت ها صدها محصول با طراحی بسته بندی های متفاوت وجود دارد که همه برای جلب توجه مصرف کنندگان به خود رقابت می کنند. تنها راه جدا کردن برند شما از سایر برندها، متفاوت بودن و اصالت شما است.اصالت برند بسیار مهم است اما در بازار امروز که بی نهایت محصول با طراحی بسته بندی متفاوت و خلاقانه موجود است، اصالت برند می تواند کمک کننده به فروش باشد.اگر با یک طراحی بسته بندی به ظاهر عمومی گیر کرده اید یک سبک طراحی خلاقانه با “استانداردهای بصری” قوی اعمال کنید. به عنوان مثال، اگر همه به دنبال عکاسی از محصول هستند، شمااز تصویر سازی استفاده کنید. اگر همه از یک طرح افقی استفاده می کنند، به حالت عمودی برسید. اگر اکثر طرح ها نسبتاً مدرن هستند، سعی کنید طرحی سنتی یا کلاسیک ارائه دهید و در کل در تلاش باشید که همیشه خاص و منحصر به فرد باشید.

 تاثیر قفسه:

از دیدگاه خریدار، طراحی بسته بندی یک محصول هرگز برای دفعه اول با جزئیات دقیق دیده نمی شود. دلیل این امر این است که خریدار در ابتدا محصولات چیده شده در کنار هم در قفسه را می بیند و اگر طراحی بسته بندی محصولات به نحوی باشد که هنگام چیده شدن داخل قفسه کنار هم طیف جذابی را ایجاد کند، مشتری به سمت آن جذب می شود و حالا طراحی بسته بندی هر محصول را با دقت می بیند. به این موضوع در طراحی تاثیر قفسه می گویند.تأثیر قفسه چیزی است که برای آزمایش و کاوش در طرح های خود نیاز دارید. شما می توانید این کار را با تقلید از قرار دادن طرح خود در یک قفسه واقعی انجام دهید و توسط سایر محصولات آن را محاصره کنید (برای بهترین نتیجه ، از چندین ردیف و ستون از هر محصول استفاده کنید). هرچه مشخص تر به نظر برسد، فروش بهتری نیز دارد.

 توجه: شما از نتایج شگفت زده خواهید شد – گاهی اوقات بهترین طراحی به سادگی با هم مخلوط می شوند و نامرئی می شوند.

 

طراحی بسته بندی

 توسعه پذیری طراحی بسته بندی

طراحی بسته بندی مناسب، بدون از بین بردن جذابیت بصری، تغییرات ساده را امکان پذیر می کند. برای جلوگیری از این امر، همیشه باید طراحی بسته بندی های محصول را در ذهن داشته باشید. این به معنای ایجاد یک طراحی بصری منظم است که امکان تغییر آسان محصولات بصری یا سایر اطلاعات را فراهم می کند، بنابراین شما در نهایت یک خانواده زیبا از محصولات خواهید داشت.

عملی بودن طراحی بسته بندی:

طراحی بسته بندی فقط معطوف به طراحی جلد محصول نیست. نکته بسیار مهمی که در طراحی بسته بندی وجود دارد این است که طراحی بسته بندی باید خلاقانه باشد و در عین حال قابل پیاده سازی. به عنوان مثال هنگامی که سس هاینز بسته بندی خود را وارونه طراحی کرد فروش خود را بسیار افزایش داد.

بدون دیدگاه

Post A Comment