logo
Copyright Tarhe Sevom 2020. All rights reserved.
نکات طراحی بسته بندی محصولات
برندینگ، تبلیغات، طراحی هویت بصری
شرکت برندینگ,شرکت تبلیغاتی,
1149
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-1149,single-format-standard,bridge-core-2.2.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-21.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

نکات طراحی بسته بندی محصولات

نکات طراحی بسته بندی محصولات

طراحی بسته بندی، جهان را سازمان یافته نگه می دارد. مهم نیست که داخل یک بسته شکلات باشد یا مایع لباس شویی، اصولا طراحی بسته بندی از محصولی که در آن هست مهم تر است.

طراحی بسته بندی محصول چیست؟

طراحی بسته بندی محصول به ایجاد نمای بیرونی یک محصول اشاره دارد که این شامل مواد، فرم و همچنین شامل گرافیک، رنگ و فونت است که برای طراحی بسته بندی، جعبه، قوطی، بطری و هر نوع پکیج دیگری استفاده می شود.
طراحی بسته بندی مانند هر طرح خوبی، داستانی را بیان می کند که این یک تجربه حسی است، به معنای واقعی کلمه مشتری را از طریق دیدن، لمس و صدا درگیر می کند. همه این جزئیات به ما کمک می کند تا متوجه شویم که  محصول برای چه چیزی است، چگونه باید از آن استفاده شود، چه کسی باید از آن استفاده کند و شاید مهمتر از همه، راهنمایی میکند که ما باید یک محصول را بخریم یا  نه.

الزامات تجاری طراحی بسته بندی

بعضی اوقات محصولی به تنهایی نشانگر یک برند است. اگر طراحی بسته بندی شما نیاز به نشانگر زیبایی خاصی از برند دارد، حتماً اطلاعات زیر را قبل از شروع جمع آوری کنید: رنگ، فونت و لوگو

 

طراحی بسته بندی مستر ناتز

محتوایی که باید روی بسته بندی باشد

بسته به نوع تجارتی که  فرد دارد، ممکن است محتوای بسته بندی محصول با توجه به قانون آن تجارت متفاوت باشد ولی در کل یک طراحی بسته بندی باید حاوی موارد زیر باشد :

نسخه کتبی طراحی بسته بندی

این می تواند هر چیزی از نام محصول شما گرفته تا توضیحی که شخص را برای خرید علاقه مند می کند، باشد.

تصویرسازی طراحی بسته بندی

آیا می خواهید عکس روی بسته بندی خود قرار دهید؟ قبل از شروع روند طراحی، باید عکس هایی که میخواهید استفاده کنید را، داشته باشید.

علائم مورد نیاز طراحی بسته بندی

بسته به نوع محصول و یا صنعت شما، ممکن است نیاز داشته باشید که بارکد، اطلاعات مربوط به تغذیه، علائم ارتباط و غیره را درج کنید.

 طراحی بسته بندی آدامس بایودنت

فرآیند طراحی بسته بندی

لایه های طراحی بسته بندی:

سه لایه در طراحی بسته بندی محصول وجود دارد: بسته بندی بیرونی،  بسته بندی داخلی و خود بسته بندی محصول. ممکن است محصول شما به یک یا هر سه مورد نیاز داشته باشد.

طراحی بسته بندی بیرونی:

اولین چیزی است که مشتری می خواهد ببیند. این می تواند شامل جعبه ای باشد که کالای مورد نظر در آن حمل می شود یا کیسه خرید کالای مورد نظر در فروشگاه باشد.

طراحی بسته بندی داخلی:

همان چیزی است که محصول شما را با اطمینان در بسته بندی خارجی قرار می دهد که ممکن است بسته بندی بادام زمینی یا دستمال کاغذی باشد که مانع از سوراخ شدن یا ریختن چیزی میشود.

طراحی بسته بندی محصول:

همان چیزی است که بیشتر مردم هنگام فکر کردن به بسته بندی به نظرشون میاد: جعبه ای است که اسباب بازی در آن قرار داده می شود ، بطری، بسته بندی پوشاک و یا بسته بندی آب نبات.
هر یک از این لایه های بسته بندی این فرصت را به شما می دهد تا بخشی از داستان خود را بگویید.

انتخاب نوع مناسب طراحی بسته بندی

انتخاب نوع طراحی بسته بندی بهتر است که براساس نوع محصول باشد ، بطور مثال نوع طراحی بسته بندی، زمانیکه محصول مایع هست با زمانیکه محصول حالت جامد دارد متفاوت است.
فاکتور رقابت در بازار نیز در انتخاب بسته بندی سهم بسزایی دارد . به عنوان مثال زمانیکه همه ی تولید کنندگان دیگر محصول خود را در قوطی می گذارند شما باید بسته بندی دیگری را برای محصول خود انتخاب کنید.
بودجه نیز در انتخاب بسته بندی مهم است. شما اگر ایده هایی برای بسته بندی محصول خود دارین باید ناچاراً، بسته بندی ای را انتخاب نمایید که متناسب با بودجه در نظر گرفته شده برای بسته بندی محصول باشد.

چاپ بسته بندی

در چاپ بسته بندی مواردی مانند قالب و شکل بسته بندی ، فرمت فایلی که برای چاپ آماده می شود ( پی دی اف ، فوتوشاپ و…) ، انتخاب رنگ ها در چاپ و در آخر نوع چاپ که افست باشد و یا دیجیتال بسیار مهم و کلیدی می باشند.

طراحی بسته بندی

در ابتدا باید مشخص شود که خریدار و مشتری محصول چه کسانی می باشند و همچنین این محصول چه کارایی خواهد داشت.
طرح بسته بندی باید اطلاعاتی را به مشتری برساند که آنها می خواهند بدانند، بنابراین 2- 3 مورد مهم درباره طرح باید در مرکز توجه قرار بگیرد. مشتریان با یک نگاه گذرا به طراحی بسته بندی می توانند به ماهیت محصول پی ببرند.

مهمترین چیزی که برای مشتری مهم هست این هست که بدونه که گوجه فرنگی به صورت ارگانیک تهیه شده است .
این بسته بندی نشان می دهد که چگونه گوجه فرنگی آماده شده است.

ارزیابی طراحی بسته بندی

برای ارزیابی درست یک طراحی بسته بندی باید نکات زیر را در نظر گرفت :

1- آیا بطور واضح مشخص هست که محصول داخل بسته بندی چه چیزی هست ؟
2- آیا عکس و اطلاعات روی بسته بندی صادقانه و واضح نشانگر محصول درون آن هست ؟
3- آیا طراح در هنگام طراحی بسته بندی ، طرح 3D آن را در نظر گرفته است ؟
4- بسته بندی در فروشگاه ها چگونه به نظر می رشند ؟
5- آیا طراحی بسته بندی قابل استفاده برای محصولات متنوع کمپانی خود هست ؟
6- آیا بسته بندی قابل استفاده مجدد هست ؟

بدون دیدگاه

Post A Comment