logo
Copyright Tarhe Sevom 2020. All rights reserved.
لوگو چیست و چرا اهمیت دارد؟
برندینگ، تبلیغات، طراحی هویت بصری
شرکت برندینگ,شرکت تبلیغاتی,
1198
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-1198,single-format-standard,bridge-core-2.2.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-21.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

لوگو چیست و چرا اهمیت دارد؟

لوگو چیست و چرا اهمیت دارد؟

اگرشما می خواهید یک تجارت، برند، وب سایت یا هرنوع دیگری از نهادهای عمومی را شروع  کنید، می توانید یک لوگو ایجاد کنید. لوگو ها چندین مزیت را ارائه می دهند و به عنوان یک وسیله بازاریابی فوق العاده کار می کنند.

 

لوگو چیست؟ لوگو چه هدف و کاربردی دارد؟

در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد لوگو های تجاری بدانید وجود دارد.اگر شرکت شما به یک طراحی لوگو جدید احتیاج دارد، شما باید گزینه های خود را مورد بررسی قرار می دهید. آیا شما به دنبال یک لوگو کاملاً متفاوت هستید یا می خواهید طراحی لوگویی را که قبلاً دراختیار داشتید را تغییر دهید؟ در هر صورت، ممکن است برایتان سؤال ایجاد شود: چه چیزی باعث طراحی یک لوگوی عالی می شود؟ و چگونه می توانید یک لوگو طراحی کنید که جوهره ی یک محصول را حفظ کند و شخص و یا بازار را به خود جلب کند؟ما در اینجا هستیم تا به تمام سؤالات شما در مورد طراحی لوگو پاسخ دهیم، و حتی بهترین ابزار طراحی لوگو را نیز در اینجا جمع کرده ایم تا به شما کمک کند.

 

strong logo

لوگو چیست ؟

روزانه ما توسط لوگو ها بمباران می شویم. آنها در لباس های ما، ماشین های ما، تلفن های ما، خیابان های ما، تقریباً در هر جا که نگاه می کنیم هستند. بنابراین دقیقاً یک لوگو چیست؟ لوگو نماد،  نام یا برند تجاری یک شرکت است. لوگو ها به دلیل اینکه تصویری مختصر از یک شرکت را نشان می دهند توسط سازمان ها استفاده می شوند. همانطور که گفته می شود، یک تصویر می تواند هزار کلمه را بیان کند. به طور کلی برای مردم یادآوری یک تصویر ساده نسبت به کلمات آسانتر است. از آنجاییکه چشم ما به سمت اشیاء بصری جلب می شود، لوگوهای طراحی شده جذابیت بصری را به اسناد چاپ شده و صفحات وب اضافه می کنند.طراحی لوگو مطمئناً باید یکی از چالش برانگیزترین زمینه های طراحی گرافیک باشد. می توان گفت که این چالش، پیاده کردن یک ایده یا مفهوم و فشرده سازی آن در نمادی یا قطعه ای از تایپوگرافی است.یک لوگو تنها بخشی از یک نام تجاری یا هویت شرکت است، اما بدیهی است که این یک بخش بسیار مهم است. درک کردن یک شرکت هرگز به تنهایی مبتنی بر یک لوگو نخواهد بود ، بلکه محصولات، کلوگوندان و خدمات بخشی از این برند تجاری هستند، اما یک لوگو می تواند به شکل دادن یک تصویر در ذهن مشتری کمک کند.

 

logo design

چرا طراحی لوگو مهم است ؟

لوگو ،اولین نماد تماس شما یا شغل شما با جهان خارج است. اگر افراد با برند تجاری شما ارتباط برقرار کنند، احتمال اینکه آنها ارتباط بیشتری نسبت به آنچه ارائه می دهید برقرار کنند نیز بیشتر است. یک طراحی خوب لوگو نیاز به ترکیبی پیچیده از مهارت های طراحی ، تئوری خلاقیت و همچنین مهارت کاربرد دارد.هر طراحی با هوش و استعداد خود می تواند یک لوگو مناسب برای اهداف ایجاد کند، اما برای تسلط کامل بر تمام جنبه های این کار زمان لازم است. البته طراحی لوگو فقط یک زیر مجموعه کوچک از برندسازی است، اما لوگو یا برند، محور اکثر طرح های برندسازی است و همه ما می دانیم که اغلب بخشی از هویت جدیدی است که بیشتر مورد توجه مردم قرار می گیرد.

 

هدف از طراحی یک لوگو چیست ؟

یک لوگو برای چندین هدف ارائه می شود، که همه در ایجاد محبوبیت یک برند نقش دارند. مزایای دقیق یک لوگو شامل موارد زیر است:

 

جدا کننده شما از رقبا

همانطور که اشاره شد لوگو بیانگر برند و تمام خصوصیت آن می باشد بنابراین برای جدا کردن و متمایز نمودن برند تجاری خود از سایر برندها نیاز است که لوگو منحصر به فرد و قابل شناسایی را طراحی کرد.هنگام ایجاد یک لوگو، حتما لوگوی رقبای خود را ارزیابی کنید. شما نمی خواهید لوگویی شبیه به بقیه رقیبانتان داشته باشید.

 

logo Branding

انتقال اطلاعات مرتبط

اگر برند شما جدید است و هیچ کس درمورد آن چیزی نمی داند و همچینین اسمی است که نشان دهنده صنعت آن نیست، ایجاد یک لوگو سودمند بسیار مفید است. یک لوگو می تواند به مصرف کنندگان در درک هدف برند مورد نظر کمک کند. یک لوگو از طریق رنگ، سبک و تصاویر می تواند اطلاعات مربوط به برند خود را منتقل کند.

تسهیل در شناخت برند

به برخی از بزرگترین برند های دنیا فکر کنید. حالا به لوگوهای آنها فکر کنید. آیا در بین آنها لوگوی وجود دارد که به یاد نیاورین؟ احتمالا نه. چرا؟ زیرا برند ها مترادف با لوگو خود هستند. نایک مترادف با صدای خش خش در حین راه رفتن است. مک دونالد مترادف با طاقهای طلایی است. توییتر مترادف با پرنده آبی و / یا سفید است واقعیت ساده این است که لوگو یک برند، تشخیص آن را تسهیل می کند. در حقیقت، اغلب اوقات مشتری قبل از اینکه نام تجاری به خاطر بیاورد، از یادآوری تصویر یک لوگو ،نام تجاری را به خاطر می آورد. بنابراین به عبارت دیگر، اگر می خواهید برند شما در مقیاس وسیع شناخته شود، باید یک لوگو منحصر به فرد و به یاد ماندنی ایجاد کنید. عدم انجام این کار در نهایت منجر به سقوط برند شما خواهد شد.

 

the process of designing a logo

لوگو چه کاری انجام م دهد ؟

یک لوگو به دلایل مختلفی مهم است، عمدتاً اینکه :

اولین تصورعالی را ایجاد می کند، که دعوت می کند از مشتریان که با نام تجاری شما تعامل کنند.

به شما کمک می کند تا یک هویت تجاری ایجاد کنید.

به شرکت شما نمادی را می دهد که از طریق آن مردم بهتر می توانند شما را به خاطر بسپارند.

شما را از رقبا متمایز می کند.

وفاداری به برند را افزایش می دهد.

بنابراین ایجاد یک لوگو باید به طور واضح هنگام شروع کار در لیست اولویت های شما قرار داشته باشد. اما عناصری که می توانید برای تحقق آن استفاده کنید چیست؟

عناصر یک لوگو چیست؟

اکنون که می دانیم یک لوگو چه کاری انجام می دهد، بیایید ببینیم از چه ساخته شده است.

تایپوگرافی

یک لوگو هنگام شکل گیری، معمولاً حاوی نوعی از عناصر تایپوگرافی است. این می تواند از یک حرف مونوگرام  تا یک نام تجاری متفاوت باشد.

تصویرسازی

گاهی اوقات تایپوگرافی با سیمبل ها یا نمادها همراه است که می توانند نمایانگری ازعناصر هندسی انتزاعی باشند. در موارد خاص، لوگو ها همچنین شامل عناصر تزئینی مانند ستاره های کوچک یا خطوط نقطه ای هستند که لزوماً یک تصویر خاص و مستقل ایجاد نمی کنند.

رنگ

رنگ فراتر از شکل می آید. لوگو ها می توانند سیاه و سفید، تک رنگ یا چند رنگ باشند. لوگو های چند رنگ اغلب دارای پالت هایی هستند که به صورت آنالوگ هستند، به این معنی که رنگ هایی با رنگ مشابه یا مکمل ( رنگ های مخالف) هستند.

colorfull logo design

متن نوشته

در برخی موارد، یک لوگو نیز با بستری که در آن استفاده می شود، تعریف می شود. بدین صورت که زمان و مکان به کار بردن یک لوگو بسیار مهم است. معمولاً لوگو ها را به صورت آنلاین ، روی کارت ویزیت، در فروشگاه ها، تبلیغات و بصورت چاپ شده می بینیم.

 

آیا آماده طراحی لوگو خود هستید؟

بنابراین مشاهده کردین که پاسخ مفصلی به سوال ” لوگو چیست ؟” داده شد . یک لوگو بیش از یک انیمیشن است. این نمادی است که نشانگر تمام هویت یک برند است. آیا آماده ساختن لوگو خود هستید؟ اگر چنین است ، شما در جای مناسب قرار گرفته اید، با ما در آژانس تبلیغاتی طرح سوم تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

Post A Comment