logo
Copyright Tarhe Sevom 2020. All rights reserved.
فلسفه ی برند دیزنی
برندینگ، تبلیغات، طراحی هویت بصری
شرکت برندینگ,شرکت تبلیغاتی,
1065
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-1065,single-format-standard,bridge-core-2.2.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-21.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

فلسفه ی برند دیزنی

فلسفه ی برند دیزنی

دیزنی در اواخر سال 1998 رشد و پیشرفت بسیار خوبی داشت، به همین خاطر تصمیم گرفت فلسفه ی برند خود را توسعه دهد. در اواخر 1998 بسیاری از کسب و کارها از کاراکترهای دیزنی مثل Donald Duck و Micky Mouse  بیش از حد و به صورت نامناسب استفاده کردند.

دیزنی برنامه ارزیابی برند را به راه انداخت و تلاش کرد  که بتواند این مشکل را هرچه زودتر برطرف کند. دیزنی یک مطالعه ی تحقیقاتی را بین تمام مشتری هایش اجرا کرد تا بتواند تمام نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کند.

نتایج این تحقیقات نشان داد که دیزنی دچار مشکلات بسیار زیادی شده است. علت به وجود آمدن این مشکلات این بود که کاراکترهای دیزنی بر روی طراحی بسته بندی بسیاری از محصولات قرار گرفته بود و مشکل اصلی در این بود که هیچ رابطه منطقی بین کاراکتر و محصول ارائه شده وجود نداشت.

پس از نظرسنجی از مشتری ها دیزنی متوجه به وجود آمدن دیدگاه منفی افراد نسبت به خود شد. به دلیل استفاده بیش از حد از کاراکتر ها برروی محصولات غیر مرتبط این دیدگاه برای افراد به وجود آمده بود که دیزنی از نام و کاراکترهاش برای اغوای مردم اسفاده می کند.

مصرف کنندگان احساس می کردند که حضور کاراکترهای دیزنی برروی محصولات غیر مرتبط نه تنها ارزشی برای محصول ایجاد نمی کند بلکه باعث ایجاد هیجانات منفی در کودکان می شود و آن ها را در تصمیم گیری های والدین شریک می کند و باعث اتخاذ تصمیم های نامناسب در خانواده ها می شود.

 

نتایج مطالعات روی مشتری‌ها

نتایج مطالعات روی مشتری ها نشان دهنده ی این بود که بسیاری از مردم از حضور کاراکترها روی محصولات راضی نیستند چرا که احساس می کردند رابطه ی خاصی را با این کاراکترها ایجاد کرده اند و شرکای دیزنی نباید شخصیت‌های محبوب مردم را وسیله ی کسب درآمد قرار دهد.

 

شروع بحث ارزش ویژه ی برند

دیزنی با دیدن این شرایط پس از انجام تحقیقات به سرعت یک تیم متمرکز بر بحث ارزش ویژه ی برند تشکیل داد تا بتوانند زین پس قراردادهای اعطای لیسانس جهت استفاده از کاراکترها و تمامی فرصت های موجود را به بهترین شکل مدیریت کنند.

از اهداف این تیم آن بود که بررسی کند با انعقاد قراردادها تصویر ذهنی مردم از دیزنی خدشه دار نمی شود.

 

فلسفه‌ی برند دیزنی

دیزنی برای کنترل این شرایط  فلسفه ی برند خود را طراحی کرد و آن را در تمام سطوح ترویج داد. فلسفه ی برند دیزنی با تکیه بر سه عنصر تفریح، خانواده و سرگرمی بود.

دیزنی از تمامی فرصت هایی که با این فلسفه سازگار نبود هرچقدر هم جذاب اما صرف نظر می کرد. فرصت ها و قرار داد ها باید با فلسفه ی برند دیزنی منطبق باشد و در غیر اینصورت آن قرارداد منتفی بود.

سایر مطالب سایت طرح سوم در حوزه برند  می‌توانید در لینک‌های زیر مطالعه کنید:

معماری برند

۴ روش وفاداری برند

تدوین استراتژی برند

داستان برند آمازون

تعریف برند و برندینگ

بدون دیدگاه

Post A Comment