logo
Copyright Tarhe Sevom 2020. All rights reserved.
عناصر هویت بصری برند چیست؟
برندینگ، تبلیغات، طراحی هویت بصری
شرکت برندینگ,شرکت تبلیغاتی,
1173
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-1173,single-format-standard,bridge-core-2.2.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-21.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

عناصر هویت بصری برند چیست؟

عناصر هویت بصری برند چیست؟

در این مقاله، ما اطلاعاتی را درباره ی وب جمع آوری کرده ایم تا یک راهنمای معتبر برای طراحی هویت بصری برند شرکت ارائه دهیم. من 7 عنصر را بیان کرده ام که باید در هنگام طراحی هویت بصری برند

خود بکار ببرید و در جهت هدف بزرگتر، که ساختن یک برند دوست داشتنی است تلاش کنید.

برند چیست؟

کلمه “برند” این روزها بسیار آزادانه استفاده می شود. به عنوان مثال، افراد ممکن است از کلمه “برند” برای صحبت درمورد لوگو ها استفاده کنند، اگرچه یک لوگو تنها بخشی از یک برند است ونمادی است که نمایانگر یک پیوند عاطفی عمیق تر است.

تعریف خوبی از برند وجود دارد: “یک برند مجموعه ای از انتظارات، خاطرات، داستانها و روابطی است که با هم جمع می شوند و به مصرف کننده برای انتخاب یک محصول یا خدمات دیگر بر روی کالا کمک میکند. “

یک لوگو، بسته بندی، تایپوگرافی و شخصیت، همگی نمایانگر یک برند هستند که همراه با خدمات به مشتری، قیمت، کیفیت محصول و مسئولیت شرکت است. برند یک موضوع احساسی، بصری، تاریخی و انسانی است.

 

برندینگ چیست

هویت بصری برند چیست؟

هویت بصری برند چهره یک برند است. همانطور که در بخش قبلی بحث شد، برند یک مفهوم احساسی و حتی فلسفی است، در حالی که هویت بصری برند جزء بصری یک برند است که بیانگر ایده های بزرگتر است. هویت برند شامل لوگو ها، تایپوگرافی ها، رنگ ها، بسته بندی ها و پیام رسانی ها می باشد و باعث شهرت یک برند می شود. هویت بصری برند مشتری های جدید را به سمت یک برند جذب می کند. از آنجا که هویت بصری برند نماینده و تقویت احساسات یک برند است، پیامی که توسط اجزای هویت بصری برند به تصویر کشیده شده است، باید روشن باشد.

بنابراین طراحی هویت بصری برند چیست و چگونه هویت بصری برند را ایجاد می شود ؟

با توجه به آنچه که گفته شد، آنچه در زیر می آید، نمای کلی از 7 عنصر اصلی طراحی است که برای ایجاد یک هویت بصری برند نیاز دارید که برند  قوی ، سازگار و جذاب باشد.

 

هویت بصری برند

 

1- هدف و موقعیت برند را مشخص کنین

اولین بخش از ایجاد یک هویت بصری برند، تعیین هدف و موقعیت شماست. هدف برند دلیل اصلی ایجاد هویت برند است. موقعیت یابی برند عبارت است از اینکه محصول شما برای چه کسانی است و چرا محصول شما گزینه بهتری نسبت به رقباست. موقعیت یابی برند فرایند عملی کردن هدف از ایجاد برند است.

2- تحقیق کامل از بازار

هدف و موقعیت یابی یک برند، حداقل تا حدودی می تواند توسط تحقیقات بازار و مشتری اطلاع داده شود. برای درک تنش فرهنگی، تحقیقات بسیار مهم است.

یکی از بهترین راه ها برای انجام تحقیقات بازار، گفتگوی ساده با مردم است. مصاحبه تلفنی امکان بحث و گفتگوهای مفصلی را فراهم می کند و تأکید سودمندی بر عنصر انسانی تحقیق می گذارد؛ عنصری که اگر می خواهید جذابیتی عاطفی را برای مشتریان ایجاد کنید، ضروری است.

تحقیقات خوب در بازار همچنین می تواند به شما کمک کند تا شخصیت اصلی مشتری خود را پیش بینی کنید. تعریف این صفات به شما کمک می کند تا بدانید برند شما باید برای چه شخصیتی از مشتریان جذاب باشد.

3- شخصیت برند قابل قبول

چیزی که من چندین بار شنیده ام این سؤال است ” اگر برند شما یک شخص بود، آنها چگونه می شدند؟” ممکن است کمی کلیشه‌ای باشد اما این یک روش هوشمندانه برای فکر کردن در مورد شخصیت برند است.

و شخصیت برند چیز مهمی است که باید در نظر گرفته شود. اگر درست از آن استفاده کنید، در هر بخشی هویت برند شما به وجود خواهد آمد. اگر شخصیتی ایجاد نشود، مشتریان پیام های مختلف دریافت می کنند که در ارتباط با نام تجاری شما مشکل ایجاد می کند.

4- لوگوی به یاد ماندنی

کدام یک برای اولین بار آمد : لوگو یا برند؟

جواب این سوال سخت است، زیرا لوگوها و برندها بطور مداوم در حال اصلاح و تنظیم با یکدیگر هستند به طور کلی، لوگو باید مطابق و متعارف با برند باشد.

لوگو به دلیل طراحی هویت بصری برند شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این یک قطعه از هویت بصری برند شماست که مردم در معرض دید بیشترین آنها قرار می گیرند.

برای اینکه شانس خود را برای داشتن یک لوگوی به یاد ماندنی که واکنش عاطفی قوی را ترغیب می کند، افزایش دهید، به دنبال یک طرح ساده بروید. نگاهی به لوگو های 3 برند برتر جهان بیندازید.

هرچه لوگو ساده تر باشد، مقیاس بندی بین رسانه ایی مانند تبلیغات دیجیتالی (دیجیتال مارکتینگ) و تبلیغات چاپی سنتی مانند بروشور آسان تر می شود.

نکته نهایی که باید هنگام طراحی لوگو برند در نظر بگیرید، تمام مکانهایی است که احتمالاً نمایش داده می شود. یک لوگو باید به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد تا در یک بیلبورد عظیم یا به عنوان یک نماد کوچک رسانه های اجتماعی به چشم بیاید. سادگی در اینجا نیز مفید است.

 

طراحی لوگو

 

5- رنگ بندی جذاب

رنگ بندی مربوط به طراحی لوگو میشود. این همچنین باید ساده باشد، تنها با 1 تا 3 رنگ اصلی (گرچه گوگل 4 رنگ دارد). دانش کمی در مورد احساسات منتقل شده توسط رنگ های خاص می تواند به شما در انتخاب صحیح کمک کند.

روانشناسی رنگ بسیار کاربردی است ، مانند آبی که ابراز آرامش دارد و قرمز و زرد بیانگر شور و اشتیاق و انرژی است. بسته به رنگ یا سایه رنگی که استفاده می کنید، می تواند تنظیم شود.

همانطور که قبلاً ذکر شد، برند ها فقط باید چند رنگ اصلی داشته باشند، اما می توانید در بعضی از مواد، رنگ های ثانویه را نیز انتخاب کنید که در کنار رنگ های اصلی استفاده شوند. انتخاب چند رنگ اضافی به برند شما کمک می کند هیجان انگیز باشد.

6- تایپوگرافی حرفه ای

شما باید فونتی رو انتخاب کنین که مطابق با لوگو و رنگ آن باشد و با آنها همخوانی داشته باشد.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید، این راهنمای مبتدی برای تایپوگرافی، این چندین روش را در بر می گیرد:

  • از فونت های فانتزی استفاده نکنید (به خصوص اگر تجربه یا دانش لازم برای استفاده از آنها را ندارید).
  • از فونت های پیش فرض خودداری کنید. آنها قابل خواندن هستند ، و اگر می خواهید آن را برجسته کنید ، می توانید انواع مختلفی را استفاده کنید.
  • بیش از دو نوع فونت را به طور همزمان مخلوط نکنید.
  • فونت های متضاد را با هم مخلوط کنید.
  • اندازه و طول خط را برای خوانایی مناسب انتخاب کنید.
  • اگر بیش از 60 کاراکتر در هر خط باشد، اگرتوجیه شده است استفاده از آن اشکالی ندارد. با این حال ، از استفاده زیاد خودداری کنید.

البته ، اگر می دانید چگونه به طور مؤثر این کار را انجام دهید ، می توانین همه این قوانین را بشکنین.

 

برندینگ

 

7- گرافیک های پشتیبانی برند

از آنجا که ما در دنیای چندرسانه ای زندگی می کنیم، آخرین مرحله در ایجاد هویت بصری برند، یک زبان بصری گسترده با پشتیبانی از گرافیک، طراحی، نمادها و عکس ها است.

ایجاد یک راهنمای برند که به چندین عنصر طراحی برند می پردازد، به ساده سازی تولید مواد تبلیغاتی در آینده کمک خواهد کرد. این ضمانت می کند که هر ایمیل و پست برای رسانه های اجتماعی یا تبلیغاتی از استانداردهای گرافیک پشتیبانی برند پیروی کند.

بدون دیدگاه

Post A Comment