logo
Copyright Tarhe Sevom 2020. All rights reserved.
تعریف برند و برندینگ
برندینگ، تبلیغات، طراحی هویت بصری
شرکت برندینگ,شرکت تبلیغاتی,
1069
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-1069,single-format-standard,bridge-core-2.2.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-21.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

تعریف برند و برندینگ

تعریف برند و برندینگ

برند چیست؟

طبق گفته ی مارتی نیومالر برند نمایانگر احساس فرد در مورد یک محصول، خدمت یا شرکت است. شرکت ها همیشه در جستجوی روشهایی هستند که بتوانند ارتباط عاطفی با مشتری های خود برقرار کنند، ارتباطی غیرقابل جانشین و دائمی. برند قوی حتی در شلوغی رقابت های بازار هم خودش را نشان می دهد. مردم عاشق یک برند می شوند، به آن اعتماد می کنند و برتری اش را باور می کنند.

 

برند سه وظیفه اصلی دارد:

  • جهت یابی:

برندها به انتخاب مشتریان از میان مجموعه ی انتخاب های متعدد کمک می کند.

  • اطمینان:

برندها ویژگی ذاتی محصول یا خدمات را انتقال می دهند و به مشتریان اطمینان می دهند که انتخاب درستی کرده اند.

  • تعهد:

برندها از تصویر، زبان و تداعیات ذهنی متمایز استفاده می کنند تا مشتریان را ترغیب نمایند خود را با این برند تعیین هویت کنند.

 

هویت برند چیست؟

هویت برند قابل لمس است، می توانید آن را ببینید، در دست بگیرید، حرکتش را تماشا کنید و بتوانید بیشتر و بهتر آن را بشناسید. هویت برند ملموس است احساسات افراد را برانگیخته می کند. هویت برند عناصر پراکنده را می گیرد و در یک سیستم کل یکپارچه می کند.

 

موئیرا کلن در این رابطه می گوید:

” در خلق و ایجاد برندها طرح،  نقش مهمی را ایفا می کند. طرح در عوامل ناملموس – احساسات، بافت و جوهره – که بیشترین اهمیت را نزد مشتریان دارند، تمایز ایجاد کرده، به آن ها تجسم می بخشد. “

 

و همچنین اسکات ام دیویس مدیریت دارایی برند می گوید:

” مشتریان روزانه به طور میانگین در معرض شش هزار آگهی بازرگانی و سالانه در معرض بیش از بیست هزار محصول جدید قرار می گیرند… برندها کمک می کنند تا مصرف کنندگان از میان هر رده ی محصول و خدمات بی شمار به انتخاب دست بزنند. “

 

برندینگ یا برندسازی چیست؟

برندینگ یا برندسازی فرآیندی منظم است که برای ایجاد آگاهی و افزایش وفاداری مشتری استفاده می شود. این کار مستلزم دستورهای سطوح بالا و آمادگی لازم برای سرمایه گذاری در آینده است. برندینگ یا برندسازی استفاده از هر فرصتی است تا بگوییم چرا مردم باید یک برند را نسبت به سایر برندها انتخاب نمایند. از جمله ی دلایل اهمیت برندسازی در نزد شرکت ها، تمایل به رهبر بودن، پیشی گرفتن در صحنه ی رقابت و دسترسی کارمندان به بهترین امکانات به منظور دستیابی به مشتریان می باشد.

 

انواع برندینگ یا برندسازی:

برندسازی فرآیندی منظم است که برای ایجاد آگاهی و افزایش وفاداری مشتری استفاده می شود، این کار مستلزم دستورهای سطوح بالا و آمادگی لازم برای سرمایه گذاری در آینده است. برندینگ یا برندسازی استفاده از هر فرصتی است تا بگوییم چرا مردم باید یک برند را نسبت به سایر برندها انتخاب نمایند. از جمله ی دلایل اهمیت برندسازی یا برندینگ در نزد شرکت ها، تمایل به رهبر بودن، پیشی گرفتن در صحنه ی رقابت دسترسی کارمندان به بهترین امکانات به منظور دست یابی به مشتریان می باشد.

 

الزام های برندسازی یا برندینگ

1- همیشه این را در ذهن خود داشته باشید که در دنیایی برخوردار از برند زندگی می کنید.

2- یکی از مهم ترین نکات در برندینگ این است که باید از هر فرصتی برای ایجاد جایگاه شرکتتان در ذهن مشتریان استفاده کنید.

3- برندینگ و ایجاد برند قوی را بارها و بارها به مخاطبانتان انتقال دهید.

4- مزیت های رقابتی را فقط بیان نکنید بلکه آن را به آن ها نمایش دهید.

5- در برندینگ باید مشتری تان را به خوبی بشناسیدو بفهمید. باید کاری کنید که بتوانید سبک زندگی آن ها را شکل دهید.

6- سعی کنید که بتوانید نقاط تماس را بیابید. منظور جاهایی است که مشتریان با محصول یا خدمت ارتباط برقرار می کنند.

7- با استفاده از هویت برند و هویت بصری برند، مشتریان را به سمت خود جذب کنید و آن ها را حفظ کنید.

 

بدون دیدگاه

Post A Comment