logo
Copyright Tarhe Sevom 2020. All rights reserved.
ترندهای طراحی لوگو 2020
برندینگ، تبلیغات، طراحی هویت بصری
شرکت برندینگ,شرکت تبلیغاتی,
1181
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-1181,single-format-standard,bridge-core-2.2.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-21.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

ترندهای طراحی لوگو 2020

ترندهای طراحی لوگو 2020

به دلیل اینکه برندسازی باعث ایجاد یک تصویر از یک شرکت و رابط معنا داری با مخاطب می گردد، باید بی نظیر و عالی باشد. اما با این حال نمی توان گفت که برند سازی یک پروسه مستقل است. هر ساله یک ترندی مرسوم می شود که در همه ی کشورها پیروی می کنند. این مد فقط مربوط به گل و یک شعار زیبا نیست. برندسازی یک سیستم واحد است که پیام و ارزشهای شرکت را به مخاطب منتقل می کند. موفقیت نیاز به خلاقیت و درک از عناصری دارد که موجودیت تجارت را شکل می دهد. اولین چیزی که اغلب در مورد هویت تجاری به یاد می آوریم طراحی لوگو است. صاحب یه تجارت وظیفه معرفی اولیه شغلش را بر عهده لوگو می داند.

بزرگترین ترندهای طراحی لوگو 2020 عبارتند از:

ساده سازی لوگو

از آنجایی که بسیاری از شرکت های بزرگ در حال طراحی و نمایش لوگوی خود با جزئیات ریز هستند می توان گفت که ساده سازی در حال حاضربسیار می تواند در طراحی لوگو مرسوم باشد. ایده اصلی ساده سازی این است که آرم باید در سطوح مختلف (مواد چاپی ، صفحه نمایش و غیره) و از هر فاصله ای کاملاً قابل خواندن باشد. در کل، ساده کردن لوگو به بزرگ کردن و مورد توجه قرار گرفتن نام تجاری کمک به سزایی می کند. مینمالیسم دوباره مرسوم شده است. با عناصر ساده و فونت های مشخص، تشخیص یک آرم آسان تر می شود.

 

ترند لوگوی 2020

سازگار بودن لوگو

رشد و توسعه هر چه بیشتر فناوری دیجیتال در زندگی ما، تاثیر بزرگ و قابل توجهی در طراحی لوگو دارد. یک لوگو روی صفحه ی نمایش لپ تاپ یک تصویر دارد روی صفحه موبایل یک تصویر دیگر دارد . یک لوگو باید به صورتی طراحی شود که در همه ی صفحه نمایش ها به راحتی قابل خواندن باشد. علاوه بر این ، تغییر ظاهر لوگو ممکن است نه تنها به اندازه صفحه نمایش بلکه همچنین به عملکرد کاربر نیز بستگی داشته  باشد. بهعنوان مثال، هنگامی که به ایمیل گوگل وارد می شوید، در گوشه بالا سمت راست نمادی ظاهر می شود که کمی متفاوت تر از نماد استاندارد است. هدف از طراحی  لوگو های انطباق پذیر ،درک آنها در هر فرم و شکلی و همچنین ساده کردن کاربرد آنها می باشد. آنها در تلاش هستند که توجه را به خود جلب می کنند تا این برند به یاد ماندنی شود.

لوگوتایپ

در یک لوگوتایپ ، حروف همه چیز است. امسال ، ده ها برند بزرگ با ترکیب مارک هایشان با لوگو تایپشان ، یک ظاهر جدید و واضحی از لوگویشان خلق می کنند. در سال 2020 ، طراحان سعی بر این دارند که لوگو هایی از نوع تایپوگرافی ، متفاوت تر از آنچه که تا کنون وجود داشته اند، طراحی کنند.

 

طراحی لوگو

ثبات لوگو

یکی از ترندهای خاص این قرن ، تا حدودی مغایر با بقیه است. در حالی که تمایل به تغییر لوگو ها و ساده کردن ظاهر آنها وجود دارد ، برخی از برندها به عقاید قدیمی خود اطمینان دارند. به لوگوی carlsberg نگاه کنید و به تفاوت آن فکر کنید. در عین ال که ساده است، کلاسیک هم نیز هست. مدیر خلاق wolf olins که chris makcin نام دارد، اعتقاد دارد که ظاهر سنتی لوگو در گذر زمان بهتر از ظاهری که مطابق با ترند هایی که هرروز مرسوم می شوند، هست و به این دلیل هست که در طراحی، ترندها به طور مداوم تغییر می کنند. اگر لوگو بر اساس ترند هایی که هرروز مرسوم می شوند، هست و به این دلیل هست که در طراحی، ترنها به طور مداوم تغییر می کنند. اگر لوگو بر اساس ترندهای روز طراحی نشود ممکن است که شهرت و محبوبیت خود را از دست بدهد ولی در مورد لوگوهای کلاسیک همچین چیزی نمی توان گفت. بنابراین حفظ سطح بالا در مقابل تغییرات گسترده از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر لوگو بر اساس ترندهای روز طراحی نشود ممکن است که شهرت و محبوبیت خود را از دست بدهد ولی در مورد لوگوهای کلاسیک همچین چیزی نمی توان گفت. بنابراین حفظ سطح بالا در مقابل تغییرات گسترده از اهمیت بالایی برخوردار است. پیشنهاد می شود که به جای اینکه هر سال لوگو رو تغییر دهید سعی کنید تا محصول خود را بهبود ببخشید. سپس آیکون همیشه جاویدان باقی می ماند و دیگه نیازی به تغییر مجدد لوگو نیست. به اصالت لوگوی coca-cola فکر کنید که از ترندی که پپسی دنبال می کند بالاتر است.

لوگوی گرادیانت

زمانیکه یک رنگ کافی نیست :

طرح گرادیان طراحی یک لوگو از جمله ترندهای سال 2020 محسوب می شود. طرح گرادیان به طراحان این اجازه را می دهند که لوگوهایی با طرح خیلی ساده را تبدیل به لوگوهایی با طرحهایی بصری پیچیده کند. تفاوت های ظریف مانند تغییر رنگ ، لوگو را جذاب تر وپویا تر می نماید.

  • گرادیان چند رنگ

اخیراً یکی از محبوب ترین کاربردهای گرادیان در طراحی لوگو ترکیب رنگ های روشن و واضح است که باعث ایجاد پالت های زیبایی می شود. بسته به هدف ، پالتها ممکن است پدیده های طبیعی مانند رنگ غروب خورشید را به تصویر بکشند یا رسیدن به یک نگاه آینده نگر ، رویایی که به اصالت و نوآوری می پردازد کمک کنند.

  • گرادیان آنالوگ

بعضی اوقات ، طراحان ترجیح می دهند برای ساده تر نگه داشتن آرم به یک طیف رنگ محدودتر یا فقط به یک رنگ بسنده کنند. این به این معنی نیست که آنها نمی توانند برای پویایی بیشتر لوگو از گرادیان استفاده کنند. گرادیان آنالوگ در یک لوگو به شما اجازه ی استفاده از رنگ هایی که باهم اختلاف جزیی دارن را با حفظ هویت تجاری برند می دهد.

بهترین طراحی لوگو

لوگوهای متحرک ( انیمیشن)

قرن بیست و یکم ، با سرعت زیاد خود ، مشکلات دیگری را به وجود آورد: یکنواختی و کسالت. اگر شما در حیطه هنر و برنامه نویسی کار نمی کنید بنابراین در طول روز با تصاویر یکنواخت و کسل کننده در ارتباط هستید. از نظر روانشناختی، بسیاری از مردم می خواهند تا از حالت کسالت باری خارج شوند و دنبال وسیله ای شبیه به اسباب بازی ضد استرس مانند اسپینرها هستند. لوگوهای متحرک یکی از گزینه هایی هست که بر مغز تاثیر بسزایی دارد و موجب آرامش می شود. به عبارت دیگر انیمیشن می تواند احساس مصرف کننده را از استفاده محصول منتقل کند. این مورد یک گزینه پویا یرای نمایش برندتان هست. با کمک انیمیشن انتقال خصوصیات کمپانی راحتر است و یک پیام درستی را به مشتری منتقل می کند.

رنگ های نئون در طراحی لوگو

اگر ترند طراحی مدرن را دنبال می کنید ، باید توجه داشته باشید که رنگ های روشن خود را در لوگوهای گرادیان نشان می دهد. با گذشت زمان ، رنگهای نئون بر اساس یک روند مستقل تکامل یافتند. رنگهای نئون روی لوگوهای ساده که عناصر بزرگ و حجیم دارند ، عالی به نظر می رسند.

 

رنگ در طراحی لوگو

لوگوی تک تصویری

همه ی برند هایی مانند اینستاگرام، اپل، نایک، مک دونالد دارای یک ویژگی مشترک هستند و آن این است که همانند کمپانی های بزرگ و مشهور دیگر از لوگوهایی استفاده می کنند که تنها یک تصویر دارند. این یک حرکت برای شرکت های جدید، کاملاً مخاطره آمیز است ، زیرا ممکن است بعد از دیدن تصویر ، افراد بپرسند: “نام این برند چیست؟” اما با بازاریابی مناسب و کافی ، یک آرم تک تصویری بسیار کارآمدتر از استفاده از کلمات خواهد بود. در اصل این نوع لوگو بسیار سازگار با زندگی مدرن و پر سرعت امروز هست. یک فرد بزرگسال حتی یک ثانیه وقت آزاد هم ندارد. وجود متن در لوگو می تواند این زمان گرانبها را از بین ببرد. یک تصویر می تواند هزاران حرف را بگوید. برندها فقط 5-7 ثانیه زمان دارند تا بتوانند توجه یک مصرف کننده هوشمند ، آگاه و برای همیشه شلوغ را به خود جلب کند که سالها بعد زمان به 3 ثانیه کاهش می یابد.

استفاده از خطوط نازک

این ترندی هست که از مینیمالیسم سرچشمه می گیرد. خطوط باریک و نازک فقط یک انتخاب جهانی نیستند بلکه یک ساختار اساسی برای طراحی لوگو هستند. آنها به راحتی قابل دستکاری هستند و راحت تر با تصویر شرکت سازگار می شوند. مهم این است که آنها می توانند یک پیام خاص را منتقل کنند.

همانطور که در مثال اول مشاهده می شود ، خطوط منحنی هستند و احساس موج می دهند. از آنجا که امواج اغلب با اقیانوس در ارتباط هستند ، احساس آرامش و وضوح وجود دارد.

در مثال دوم ، آنها دارای کانتورهای روشن و مستقیم هستند. این امر باعث ایجاد حس نظم و ساختار و انتقال برند تجاری می شود.

خطوط نازک یکی از ساده ترین و موثرترین راه های طراحی لوگو است که همه چیز را در مورد یک برند در چند ثانیه می گوید. اگر نمی توانید یک لوگوی رنگارنگ داشته باشید ، در سال 2020 می توانید در خطوط نازک مانور دهید و کمی با ظاهر آنها بازی کنید.

 

استفاده از خطوط نازک در طراحی لوگو

اصالت لوگو

همانطور که گفته شد ساده سازی یکی از ترندهای مهم در سالهای اخیر است. اما پس از تجزیه و تحلیل برخی از لوگوها می توان فهمید که همه برندها به چنین ترندی متوسل نمی شوند. در واقع اعتقاد دارند که، هرچه ساده سازی ها بیشتر شود ، اصالت طراحی لوگو کمتر می شود. این شرکت ممکن است سؤال کند: “اگر از همان فونت و طراحی که صدها برند دیگر استفاده می کنند، استفاده کنم چگونه می توانم خودم باشم؟”به عنوان مثال به لوگوی شبکه محصولات ارگانیک abel & cole نگاه کنید. یک لوگوی نسبتا پیچیده ای دارد که در طول زمان هیچ تغییری نکرده است. اما وظیفه ی آن نشان دادن کار شرکت است و این پیام در ثانیه های اول مشخص می شود. شایان ذکر است که طراحی و فونت برند منحصر به فرد است. نمونه دیگر یک لوگو منحصر به فرد و بدون تغییر در گذر زمان ، کوکاکولا است. این کمپانی می تواند بدون این که طرفداران و وضعیت فعلی خود را از دست بدهد، به سادگی فونت لوگوی خود را تغییر بدهد. این تغییر ممکن است روی مصرف کنندگان همیشگی اثری نگذارد ولی این احتمال وجود دارد که در ابعاد بزرگتر به اصالت لوگو لطمه بزند. شبکه های Netflix و Youtube داای لوگوهایی هستند که طرح و فونت آن را توسعه داده اند. به طور کل نقاط ضعف و جاهای خالی روی لوگو مورد توجه جهانی قرار می گیرد.

بدون دیدگاه

Post A Comment