logo
Copyright Tarhe Sevom 2020. All rights reserved.
بسته بندی چیست؟
برندینگ، تبلیغات، طراحی هویت بصری
شرکت برندینگ,شرکت تبلیغاتی,
1206
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-1206,single-format-standard,bridge-core-2.2.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-21.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

بسته بندی چیست؟

بسته بندی چیست؟

طراحی بسته بندی یکی از ارکان بسیار مهم در تبلیغات است بخصوص در تبلیغات محصولات غذایی طراحی بسته بندی ها علاوه بر محافظت از محصول وظیفه برقراری ارتباط بین مصرف کننده و محصول را دارد، چرا که در اولین مرحله مصرف کننده باید با طراحی بسته بندی ارتباط برقرار کند تا آن را خریداری کند.

 

مهم ترین نکات در طراحی بسته بندی

 

یکی از مهم ترین نکاتی که هنگام طراحی بسته بندی باید به آن توجه بسیار زیادی داشت این است که طراحی بسته بندی اولین چیزی است که مخاطب باید با آن ارتباط برقرار کند، پس به همین خاطر باید نوع  طراحی، رنگ و همچنین نوع بسته بندی کاملا متناسب با محصول باشد و نمایانگر ویژگی های آن باشد. طراحی بسته بندی باید به گونه ای باشد که مخاطب با دیدن آن متوجه نوع محصول شود و مهم ترین نکته در این است که بسته بندی باید جذاب و مورد پسند مخاطب باشد. به همین خاطر است که قبل از هرگونه طراحی بسته بندی باید تحقیقات میدانی انجام شود و پس از آن شروع به طراحی کرد.

 

طراحی بسته بندی آدامس بایودنت

انواع طراحی بسته بندی

 

امروزه با گسترش فناوری و وجود دستگاه های جدید، صنعت طراحی بسته بندی آن ها بسیار جذاب و خلاقانه تر شده است و دارای تنوع بسیار زیادی است. نوع  طراحی بسته بندی می تواند کاملا وابسته به نوع محصول باشد و باید متناسب با آن طراحی شود.

 

طراحی بسته بندی ها دارای سه نوع اند:

 

طراحی بسته بندی ها بخصوص بسته بندی های مواد غذایی به طور کلی دارای 3 نوع هستند، بسته بندی های منعطف، بسته بندی های نیمه منعطف و بسته بندی های سخت.

 

طراحی بسته بندی های منعطف:

 

طراحی بسته بندی های منعطف بسته بندی هایی هستند که از پلاستیک و ورق های گالوانیزه ساخته می شوند مانند بسته بندی های اسنک، بیسکوئیت و … .

 

طراحی بسته بندی

طراحی بسته بندی های نیمه منعطف:

 

طراحی بسته بندی های نیمه منعطف، بسته بندی هایی هستند که از کارتن و کاغذ ساخته می شوند مانند بسته بندی های بعضی از شوینده ها، بیسکوئت ها و …

 

طراحی بسته بندی

طراحی بسته بندی های سخت:

 

طراحی بسته بندی های سخت بسته بندی هایی هستند که از فلز و شیشه ساخته می شوند.

 

طراحی بسته بندی های فلزی

 

طراحی بسته بندی های فلزی در دو نوع هستند، بسته بندی های آلومینیومی و بسته بندی های ورق گالوانیزه که از هرکدام با توجه به ویژگی هایی که دارند برای بعضی از محصولات استفاده می شود. مثلا از ورق آلومینیوم برای ساخت قوطی های آب میوه و … استفاده می شود، از ورق های گالوانی هم برای ساخت قوطی های رب استفاده می شود. این بسته بندی های فلزی با توجه به نوع محصول هم از نطر طراحی بسته بندی هم از نظر طراحی لیبل می تواند دیزانی خاص و منحصر به فرد داشته باشد که در این صورت می تواند تاثیر بهتری را برروی مخاطب داشته باشد.

 

طراحی  بسته بندی و لیبل

طراحی بسته بندی های شیشه ای

 

یکی دیگر از انواع بسته بندی بسته بندی های شیشه ای هستند، مانند شیشه ی آب لیمو، شیشه های آب میوه و …

بدون دیدگاه

Post A Comment