logo
Copyright Tarhe Sevom 2020. All rights reserved.
آیا طراحی لوگو برای کسب و کارتان ضروری است؟
برندینگ، تبلیغات، طراحی هویت بصری
شرکت برندینگ,شرکت تبلیغاتی,
1129
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-1129,single-format-standard,bridge-core-2.2.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-21.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

آیا طراحی لوگو برای کسب و کارتان ضروری است؟

آیا طراحی لوگو برای کسب و کارتان ضروری است؟

آیا برای تجارت خود به طراحی لوگو احتیاج دارید؟  آیا طراحی لوگو برای کسب‌وکارتان ضروری است؟

هنگام راه اندازی یک تجارت جدید، یک زمان واقعاً هیجان انگیز اما پر استرس است. مرتب سازی و تنظیم مواردی از قبیل فضای اداری، محل های خرده فروشی، مبلمان، بیمه، سهام، کارمندان و وام های بانکی و غیره. این لیست می تواند بسیار دلهره آور باشد.

اکنون یک طراحی لوگو به تمام موارد بالا اضافه کنید. آیا واقعاً به طراحی لوگو احتیاج دارید؟

من با صدها مشتری کار کرده ام که برای کسب و کارهای خود طراحی لوگو را انجام داده اند، بنابراین در پاسخ به این سؤال احتمالاً انتظار دارید که من بگویم “البته شما به یک لوگو احتیاج دارید!” ممکن است شنیدن این مورد که من بگویم همیشه هم لازم نیست شما را متعجب کند اما نظر من این است که برای شروع کار خود حتما یک لوگو داشته باشید.

 

چرا باید به طراحی لوگو نیاز نداشته باشیم؟

بیایید نگاهی به استیو داشته باشیم که یک مشتری خیالی است و به عنوان مثالی در این مقاله از آن استفاده می کنیم.

استیو می خواهد خدمات تعمیر دوچرخه را برای منطقه خود شروع کند من استدلال می كنم كه استیو به جای صرف وقت و تلاش برای طراحی لوگو در این مرحله اولیه كسب و كار خود، باید اطلاعات کافی را در رابطه با کسب و کاری که می خواهد شروع کند به طور کامل جمع آوری کند.
ولی اگر نوع کسب و کاری که شروع کرده بود کسب و کار جدیدی بود که هنوز افراد با آن آشنایی نداشتند شاید لوگو هم نتواند اون ارتباط بین مخاطب و کسب و کار شما را ایجاد کند.
طراحی لوگو متناسب با کسب و کار می تواند به استیو کمک کند که برند خود را بسازد و به شهرت برسد . مخاطبان از خدماتش استفاده کنند.

 

طراحی لوگو و موفقیت کسب‌وکار

طراحی لوگو برای داشتن یک بروشور، کاتالوگ و کارت ویزیت هم لازم است. برای مثال داشتن یک کارت ویزیت بدون لوگو شاید چندان حرفه ای نباشد. اما نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که طراحی لوگو در کسب و کار و موفقیت آن همه چیز نیست، هر فردی که یک کسب و کاری را شروع می کند نیاز به استراتژی برندینگ دارد که یک مدیر برند می تواند در این زمینه به او کمک کند. بسیاری از شرکت ها هستند که طراحی لوگوهای بسیار حرفه‌ای انجام داده‌اند و روی هویت بصری برند خود بسیار کار کرده اند اما موفقیت چندانی پیدا نکرده اند. علت این امر این است که یک استراتژی برند قوی در پس کسب و کار آن ها وجود نداشته است.
صزفا طراحی یک لوگوی حرفه ای باعث موفقیت کسب و کار شما نمی شود. عوامل بسیار زیاد دیگری هم در این موضوع دخیل هستند، مثل داشتن یک وبسایت قوی، هویت بصری برند قوی و بسیاری از موارد دیگر…

طراحی لوگو و شروع اصولی کسب‌وکار

در کل شاید طراحی لوگو برای شروع یک کسب و کار همه چیز نباشد اما می تواند جزء یکی از مهمترین موارد باشد. شما برای اینکه بتوانید یک هویت بصری برند قوی داشته باشید و پایه محکمی را برای کسب و کارتان بنا کنید نیاز به طراحی لوگو حرفه ای دارید که کمک شایانی را به برندینگ شما می کند.

 

چه زمانی به طراحی لوگو نیاز دارید؟

بیایید دوباره به مثال استیو برگردیم. آیا او باید یک لوگو برای کسب و کار نوپای خود داشته باشد؟
در مورد استیو، من می گویم که او در این مرحله اولیه کار خود نیازی به طراحی لوگو ندارد. هنگامی که او وارد کار شد، درک بهتری هم از بهترین مشتریان خود و نیازهای آنها خواهد داشت. در آن مرحله، وی به اندازه کافی داده های پس زمینه در مورد مشتریان و مشاغل خود خواهد داشت که می تواند از آن برای طراحی لوگو متناسب به کسب و کار و نوع مخاطبین خود داشته باشد.

 

خلاصه

استیو تنها یک نمونه از یک تجارت نوپا بود در این مقاله مطرح شد. موارد دیگری با شرایط متفاوت بسیاری مکن است وجود داشته باشد. همه اینها به شرایط خاص و نیازهای صاحب مشاغل و اینکه چقدر تحقیق در حوزه تجارت انجام داده اند، بستگی دارد.

نکته اصلی این است که قبل از اینکه جلو بروید و کسب و کار خود را شروع کنید با یک آژانس تبلیغاتی و مدیر برندینگ مشاوره کنید و از آنها در راه برندینگ خود استفاده کنید. آژانس تبلیغاتی طرح سوم می تواند در این راستا به شما کمک کند و بهترین استراتژی برندینگ را متناسب با کسب و کار شما برایتان طرح ریزی کند.

بدون دیدگاه

Post A Comment