Your address will show here +12 34 56 78

شرکت تمام خدمت طراحی طرح سوم به واسطه تخصص و تمرکز در حوزه هویت بصری برند و داشتن طراحان خلاق و حرفه ای در زمینه  برندینگ و همچنین سبک متمایز و متفاوت خود، هویت بصری برند را کاملا حرفه ای، علمی و تخصصی ارائه می دهد.

 
  • Text Hover
طراحی هویت بصری

هویت بصری بطور مشخص مربوط به بخش دیداری است که با حس بینایی انسان مرتبط است . در هویت سازی میتوان از هر کدام یک از حواس پنجگانه استفاده کرد. به عنوان مثال هویت سمعی ، به هویتی اطلاق میشود که شما تنها با شنیدن آن را شناسایی میکنید ، مانند ، موزیکی که هنگام روشن شدن یک موبایل میشنوید . هویت بصری برند ( هویت بصری سازمانی ) مجموعه ای از ساختارها و باید و نباید های بصری بر اساس هویت برند است، به این معنی که در زمانی که برندی می خواهد وارد بازار شود، در صورتی که یک انسجام و یکپارچگی بصری فکر شده و هوشمندانه نداشته باشد، قطعا محکوم به نابودی است.

نقش لوگو در هویت بصری

لوگو جزء کوچکی از طراحی هویت بصری برای یک برند محسوب میشود اما نقش بسیار پررنگی دارد به گونه ای که طراحی آن ، ساختار تمام اجزای هویت بصری را تحت تاثیر قرار خواهد داد. زمانی که طراحی لوگو به پایان میرسد طراحی دیگر اجزای هویت بصری براساس آن شروع خواهد شد. البته ترتیب مراحل طراحی دیگر اجزا میتواند ثابت نباشد اما طراحی لوگو قطعا اولین مرحله در طراحی یک پک کامل هویت بصری برای برند خواهد بود.

نقش رنگ بندی در هویت بصری

رنگ سازمانی بزرگترین بخش هویت بصری را در برمیگیرد و انتخاب دقیق و صحیح آن بسیار مهمتر از طراحی لوگو خواهد بود. این تفسیر از اهمیت لوگو و طراحی آن کم نمیکند ، اما رنگ سازمانی در هویت بصری بسیار حائز اهمیت است . شاید با تغییر لوگو در آینده بازهم بتوانید به جایگاه خود بازگردید اما تغییر رنگ سازمانی هرگز توصیه نمی شود. 

نقش ست اداری در هویت بصری

طراحی ست اداری نیز یک بخش مهم در هویت بصری ست. معمولا مکاتبات رسمی بین شرکت ها و سازمان ها با این طراحی ها انجام میشود . در واقع یک زبان دیداری در تعاملات است که میتواند در جلب اعتماد بسیار موثر باشد. طراحی ست اداری خود از قواعد و اصولی پیروی میکند ، اما بخشی از آن که مربوط به هویت بصری میشود ، شامل ارتباط و هماهنگی بین رنگ ها ، الگو ها و… در طراحی آن است. معمولا از الگوهایی (پترن) در طراحی ست اداری استفاده می شود که بخشی از بسته هویت بصری یک برند را تکمیل می کنند . بهتر است این الگوها با درنظر گرفتن ساختار لوگو طراحی گردد.

برندسازی چیست؟

 می‌توان «برند» را شرکت، خدمات یا محصولی تعریف کرد که ادراک مشتری یا مخاطب “تشخص” برایش قائل شده است. بر این اساس باید اضافه کرد که طراح گرافیک نمی‌تواند برند بسازد و تنها مخاطب است که می‌تواند چنین کاری کند. کار طراح گرافیک شکل دادن به شالوده‌ی برند و خلق اثری است که در ذهن مخاطبان بیشترین اثر را داشته باشد.

طراحی هویت چیست؟

در بیشتر موارد، طراحی هویت بر اساس مصالح بصری که در شرکت، کاربرد داخلی دارد به همراه مجموعه‌ای از قواعد انجام می شود. این قواعد که هویت را می سازند معمولاً مشخص می کنند که هویت شرکت باید چگونه در رسانه‌ های گوناگون اجرا شود؛ مثلا از راه تعریف پالت رنگ های تأیید شده، فونت ها، لی آوت ها، اندازه ها و یا مواردی از این دست. این قواعد تضمین کننده‌ی پایدار ماندن هویت شرکت است که در عوض، برند را به عنوان کلیتی واحد، قابل بازشناسی می کند.

لوگو چیست؟

کارکرد لوگو… شناساندن است. لوگو با به کار گرفتن نشان، پرچم، سمبل یا ... شرکت را می شناساند. لوگو رأساً شرکت را عرضه نمی کند و به ندرت تجارت را توصیف می‌کند که البته در ایران این تناسب کاملاً برعکس است و به ندرت لوگوها کاری جز توصیف شرکت و تجارت مربوط می کنند.

وجود هویت بصری برند

هدف آن است که نشانه های مشخصی را بیابید که حکایات شما را بیان می کنند و افراد را با این موضوع که شما که هستید به طریقی آشنا و معنی دار، درگیر می کنند. این بدان معنی است که اطمینان حاصل کنید هر بار که نماد خود را نشان می دهید، آنها در ظاهر، استفاده، اندازه، وسعت، رنگ، احساس و غیره، ویژگی های ثابتی را به مخاطبان القا می کنند. ثبات مخاطبان شما را قادر می سازد تا ساختار حافظه ای پیرامون آنکه شما چه کسی هستید و چه ارزشی را پیشنهاد می دهید، ایجاد کنند و به همین سادگی هویت بصری برند شما ساخته می شود.
  • Text Hover
ارتباط بین برند و لوگو : هویت بصری برند

اگر برند یک رابطه باشد، لوگو انعکاس (تصویر) آن رابطه می باشد. به عبارت دیگر و به طور کلی لوگو به منظور برگرداندن مشتری به یک سازمان بزرگتر عمل می کند و منعکس کننده رابطه ای است که این سازمان با مخاطبان خود دارد.گرچه لوگوها متداول می باشند، اما تنها عباراتی هستند که سازمان می تواند تلاش هایی را در آن جهت به کار گیرد.