تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی در بازار انبوه خود به عنوان یک فعالیت کاملا تخصصی به حساب می‌آید، درست مثل پخش رادیو، تلویزیون. به همین دلیل بهتر است برای پیام های گسترده و نام تجاری از کمپین‌های مشاوره و پشتیبانی استفاده کنید. اگر بخواهید آگهی در فضای باز را انجام دهید، به عنوان آژانس یا برند خود، به یاد داشته باشید که نمی‌توانید بلند پروازانه عمل کنید. هر گونه تلاش برای انجام این کار معمولا منجر به پیام بسیار مبهم و گیج کننده خواهد شد و با در نظر داشتن بازه‌های زمانی بسیار کم تبلیغ فقط اتلاف پول خواهد بود.

بیلبورد و پوستر

تبلیغات ترانزیت

مبلمان شهری

تبلیغات نمایشگرها

انطباق یا تضاد رنگ‌های سرد و گرم با هر فصل می‌تواند جذابیت بیشتری برای مخاطبان ایجاد کند. به عنوان نمونه در تبلیغ های محیطی می توان در فصل سرما از رنگ های گرم استفاده کرد و یا بالعکس. تاثیر رنگ بندی و طرح کلی بر اساس زمان بسیار مهم می باشد.
باید در نظر داشت یک تبلیغ محیطی فراتر از صفحه کامپیوتر قرار است تا در محیط شهر و در قالب یک قطعه از پازل تصویر شهری دیده شود. یکپارچه‌سازی رنگ‌بندی با فضایی که بیلبورد قرار است در آن قرار بگیرد، می‌تواند برای جلب توجه مخاطب نقش موثری ایفا کند. می توانید بر اساس محل قرارگیری بنر یا بیلبورد طراحی به گونه ای طراحی گردد تا با محیط اطراف آن، یک فاز شود.
یکی از مخاطبان خود را که قرار است با طراحی شما مواجه شود تصور کنید. او چه کسی است؟ در چه شرایطی با طراحی شما مواجه می‌شود؟ این سوال‌ها و سوال‌های مشابه می‌تواند کمک شایانی به طراحی تاثیر گذار داشته باشد. فرض کنید در ترافیک اتوبان چند لبخند با انرژی در تبلیغ خمیر دندان چقدر می‌تواند حس خوشایندی را در شما ایجاد کند.

طراحی و اجرای یک تبلیغ محیطی دارای مراحل مختلفی از زمان ایده‌پردازی تا اجرا است. برای افزایش تاثیر جذابیت بصری و محتوایی یک تبلیغ برای مخاطب نیاز است تا یک طراحی فراتر از صفحۀ نمایش کامپیوتر در محیطی که قرار است در آن اجرا و نصب بشود در نظر گرفته شود تا بتوان نیازهای منحصر به فرد هر طراحی در یک بیلبورد خاص را برای بالا بردن کیفیت طراحی لحاظ کرد.

شاید بزرگترین هدف یک کمپانی خلاق و نوپا این باشد که تبلیغات خود را در اطراف خیابان های کشور انجام دهند. یکی از رایج ترین راه های دستیابی به آن از طریق تبلیغات محیطی است. خارج از منزل یک عنصر از ترکیب رسانه ای است، به عنوان صدها هزار نفر از مردم در حال جابه‌جایی هستند اعم از پیاده، با وسایل حمل‌و‌نقل عمومی و ماشین شخصی و حتی معمولا بسیار سریع و تاثیر گذار حرکت می‌کنند.

یک تبلیغ محیطی در نهایت قرار است در فضای شهری و در بین ساختمان‌ها، درخت‌ها، پل‌های هوایی و … قرار بگیرد. پس لازم است با توجه به محل قرار‌گیری هر بیلبورد که شرایط منحصر به‌ فردی دارد، طراحی خود را به‌گونه‌ ای انتخاب کنید تا این عوامل خارجی باعث کم‌ رنگ شدن زیبایی طراحی و پیام شما نشود.
سرعت حرکت اتومبیل‌ها در معابر مختلف با توجه به موقعیت آن بزرگراه یا خیابان گوناگون است. به‌عنوان مثال در بعضی اتوبان ها افراد در تراکم اتومبیل‌ها به سر می‌برند و در نتیجه سرعت عبور و مرور کم است. در چنین بزرگراهی یک بیلبورد فرصت بیشتری برای دیده شدن توسط مخاطب و انتقال پیام خود را دارد اما در اتوبانی که بیشتر اوقات خلوت و حداکثر سرعت مجاز در این اتوبان ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت است، سبک دیگری از تبلیغات نیاز است تا مدت زمان بیشتری مورد توجه مخاطب قرار بگیرد.
این نکته در واقع با تمام نکات قبلی پیوند خورده است. شما زمانی‌که تمام عوامل قبلی را در نظر می‌ گیرید باید در نظر داشته باشید که مخاطب شما در چه شرایطی و چه مدت قرار است با تبلیغ شما در تماس باشد. اگر در یک اتوبان خلوت که سرعت عبور و مرور زیاد است از یک طرح خیلی ساده استفاده شود خیلی مطلوب‌ تر است و طبیعتا یک طرح پیچیده نیاز به زمان بیشتر و سرعت کمتری برای درک شدن دارد. تبلیغات همواره یکی از جذاب‌ ترین و پیچیده‌ ترین بخش‌ های هر کسب‌ و‌ کار است.