برندینگ

فرآیند ایجاد یک نام و تصویر منحصر به فرد برای یک محصول در ذهن مصرف کنندگان، که عمدتاً از طریق کمپین های تبلیغاتی انجام می شود. هدف برندینگ حضور قابل توجه و متفاوت در بازار و جذب و حفظ مشتریان وفادار است. بازاریابی جهت ایجاد یک نام، نماد یا طرح که یک محصول را از سایر محصولات متمایز می کند. برندینگ فرایندی است که به هیچ وجه یک شبه محقق نمی شود.

برند

برند یکی از کلماتی است که امروزه بسیار توسط افراد و سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرد درحالیکه شاید بسیاری هنوز معنای درست آن را ندانند. برند درواقع آن نامی است که شما به محصولات و خدمات تان می دهید. برندها در ذهن افراد زنده می مانند. برند در ذهن تمام کسانی که که با آن تعامل داشته اند زنده می ماند: کارمندان، سرمایه گذاران، رسانه ها و حتی مهمتر از همه مشتری ها.

برندینگ چیست؟

برندینگ دانشی است که با برتری دادن به یک برند (Brand) باعث افزایش اعتبار و شهرت آن برند در بازار رقابت میشود، اعتبار و شهرت یک برند به طور مستقیم می تواند منجر به فروش بیشتر و قیمت گرانتر محصولات وخدمات شود، به زبان دیگر برندسازی روش هوشمندانه تجارت و تولید ثروت است.

چرا باید برندسازی کنیم؟

هدف از برندسازی و برندینگ چیست ؟

هدف برندینگ آن است که به ساده ترین روش و خیلی راحت به مشتریان شما کمک کند تا متوجه شوند برند شما چه چیزی پیشنهاد می دهد و چه چیزی آن را از سایرین متمایز می کند. اما برندینگ فقط یک پیشنهاد فروش منحصر به فرد ( USP ) نیست، بلکه ترکیبی از تمام روش هایی است که از طریق آنها با آنچه برندتان بر پایه ی آن استوار است، ارتباط برقرار می کنید.

انواع برندسازی

برندینگ مشارکتی عبارت است از یک محصول یا خدمت تک با بیش از یک نام برند و یا ارتباط یک محصول با کسی غیر از تولیدکننده‌ی اصلی آن. به طور معمول برندینگ مشترک همکاری و معاشرت دو یا چند شرکت با لوگوهای مختلف، طرح‌های مختلف و شناسه‌های برند مختلف برای تولید یک محصول خاص است که قرارداد به این منظور تعیین شده است.

برندینگ دیجیتال، راهکار بازاریابی است که می توانید سیل عظیمی از مشتریان را به شما جذب کنید اینترنت فراگیر شده است و سازمان ها باید موقعیت خود را در این محیط تثبیت کنند ، آنلاین برندینگ یا دیجیتال برندینگ راهکاری روشی است که می تواند اعتماد و برند را در دنیای مجازی گسترش دهد، در وب برندینگ استراتژی های نوین برند سازی انلاین را خواهید آموخت. سازمانهایی که از این وادی به دور مانده اند کم کم از چرخه رقابت خارج خواهند شد.

برندینگ شخصی به خودی خود، یک محصول و دستاورد نیست. بلکه لباسی است که بر تن محصول و دستاوردهای قبلی ما پوشانده می‌شود. شاید فردی که یک کسب و کار موفق دارد، بخواهد به برند شخصی خود فکر کند. شاید یک بازیگر یا کارگردان معروف سینما، در این اندیشه باشد که مردم او را چگونه می‌بینند یا او دوست دارد مردم او را چگونه ببینند. شاید یک فوتبالیست به برند شخصی فکر کند و مثلاً این سوال برایش مطرح باشد که داشتن یک فروشگاه پوشاک ورزشی،‌ به تقویت برند و شنیده شدن نامش بیشتر کمک می‌کند یا صرفاً کسب درآمد از یک برند شخصی است که قبلاً ساخته شده. اساساً هرکسی که به صورت پیوسته روبروی مردم قرار می‌گیرد یا مورد توجه رسانه هاست، طبیعی است به این فکر کند که چه تصویری از او در ذهن مردم شکل می‌گیرد یا دوست دارد شکل بگیرد.

فرآیند برندینگ

01

هدف برند خود را مشخص کنید

02

برند رقبای خود را در بررسی کنید

03

مخاطب مورد نظر خود را تعیین کنید

04

کارهایی که در راستای برندینگ خود باید انجام دهید را مشخص کنید

05

ویژگی های اصلی و مزایای استفاده از برند خود را شرح دهید

06

بگذارید شخصیت برند شما بدرخشد

07

داستان و پیغام برند خود را ایجاد کنید

08

لوگوی برند خود را طراحی کنید

ضرورت برندسازی یا برندینگ (Branding)

بازسازی یک برند

برندینگ
برندینگ

هدف از برندسازی و برندینگ چیست ؟

هدف برندسازی آن است که به ساده ترین روش و خیلی راحت به مشتریان شما کمک کند تا متوجه شوند برند شما چه چیزی پیشنهاد می دهد و چه چیزی آن را از سایرین متمایز می کند. اما برندینگ فقط یک پیشنهاد فروش منحصر به فرد ( USP ) نیست، بلکه ترکیبی از تمام روش هایی است که از طریق آنها با آنچه برندتان بر پایه ی آن استوار است، ارتباط برقرار می کنید.

اهمیت برندینگ

شناخت نیاز مشتری

برای موفقیت در برندینگ شما باید نیازها و خواسته های مشتریان خود را بخوبی بشناسید و استراتژی برند و شرکت خود را در هر زمان متناسب با آن برنامه ریزی کنید.

برندینگ شما با تجربیات و برداشت های قبلی مشتریان از بازار در ارتباط خواهد بود و در کنار جذب عده ای به سوی شما مشخصا بخشی از مشتریان را از شما دور خواهد کرد.

برندینگ موفق باید هر روز در تلاش برای برای جلب بیشتر رضایت مشتریان و جذب مشتریان جدید باشد، اینکار تنها در سایه تحقیقات میدانی درست، بررسی عملکرد و رضایت مشتریان و تعیین استراتژی تبلیغاتی صحیح امکانپذیر است.

در عمل، مدیریت برند پایه و اساس مناسبی را برای بازاریابی و ارتباطات شما ایجاد خواهد کرد که عدم توجه به آن ممکن است شما را از رقبایتان عقب بیاندازد.

چرا برندینگ برای تجارت شما مهم است؟

برندینگ به دلیل تأثیر کلی بر شرکت شما بسیار مهم است. برندینگ می تواند نحوه درک برند شما را تغییر دهد، این امر می تواند باعث ایجاد مشاغل جدید و افزایش آگاهی از برند شود.

مهمترین دلیل برندینگ برای یک تجارت مهم است زیرا این است که چگونه یک شرکت به رسمیت شناخته می شود و برای مصرف کنندگان شناخته می شود. طراحی لوگو مهمترین عنصر برندینگ است، به ویژه در مورد این عامل ، زیرا در اصل چهره شرکت است.به همین دلیل است که یک طراحی لوگوی حرفه ای باید قدرتمند و به راحتی به یاد ماندنی باشد و در نگاه اول بر شخص تأثیر بگذارد. محصولات تبلیغاتی چاپ شده راهی برای دستیابی به این امر است.

برندینگ در هنگام تلاش برای ایجاد مشاغل آینده مهم است و یک برند تجاری کاملاً تأسیس شده می تواند با دادن اهرم شرکت در صنعت ، ارزش تجارت را افزایش دهد. این امر به دلیل داشتن مکان قدرتمند در بازار، آن را به یک فرصت سرمایه گذاری جذاب تر تبدیل کرده است.

برندینگ قوی به طور کلی به این معنی است که تصور مثبت از طرف شرکت در بین مصرف کنندگان وجود دارد و احتمالاً آنها به دلیل آشنایی و فرض قابل اعتماد بودن استفاده از نامی که می توانند به آن اعتماد کنند، احتمالاً با شما تجارت می کنند. پس از تثبیت یک برند تجاری، دهان به دهان بهترین و مؤثرترین تکنیک تبلیغاتی شرکت خواهد بود.

وقتی یک کارمند برای یک شرکت با برند قوی کار کند و واقعاً پشت نام تجاری بایستد، از کار خود راضی تر خواهند بود و از افتخار بالاتری در کارهایی که انجام می دهند برخوردارند. کار برای یک برند تجاری که از اعتبار بالایی برخوردار باشد و در بین مردم بسیار مورد توجه واقع شود ، کار برای آن شرکت را لذت بخش تر و عملی تر می کند. داشتن یک دفتر برند، که اغلب می تواند به کارکنان کمک کند احساس رضایت بیشتری داشته باشند و حس تعلق خاطر به شرکت داشته باشند.

ظاهر حرفه ای و برند های خوب استراتژیک به این شرکت کمک می کند تا اعتماد به نفس مشتریان و مشتریان بالقوه را برقرار کند. افراد به احتمال زیاد با شرکتی که تصویری جلا و حرفه ای دارد ، تجارت می کنند.

تبلیغات یکی دیگر از مؤلفه های برندینگ است و استراتژی های تبلیغاتی مستقیماً برند و تصویر مورد نظر آن را منعکس می کنند. تکنیک های تبلیغاتی مانند استفاده از محصولات تبلیغاتی از شرکتهای معتبری مانند برندهای برجسته، ایجاد استراتژی تبلیغاتی منسجم و جذاب را میسر می سازد که در اهداف  برندینگ شما نقش بسزایی دارد.

انواع مدل در برندینگ

برندینگ