شرکت تبلیغاتی چیست؟

 شرکت تبلیغاتی چیست؟

شرکت تبلیغاتی

شرکت تبلیغاتی شرکتی است مستقل که به برنامه ریزی، مدیریت و اجرای تبلیغات و بازاریابی برای سایر شرکت ها و سازمان ها می پردازد. شرکت های تبلیغاتی به دو صورت می توانند به فعالیت هایشان ادامه دهند، یا به صورت تخصصی در یک زمینه و شاخه خاص فعالیت کنند و یا در تمام زمینه ها به فعالیت و ارائه خدمات بپردازند و از تمامی شاخه های تبلیغاتی در فرایند تبلیغات شان استفاده کنند. شرکت تبلیغاتی با استفاده از تحقیقات انجام شده و نیروهای خلاق، با تجربه و متخصص در این زمینه در تلاش است که بهترین برنامه تبلیغاتی را متناسب با نوع کسب و کار مشتری ارائه دهد تا مشتری بتواند در کوتاه ترین زمان بهترین نتیجه را بگیرد. شرکت تبلیغاتی طرح سوم آماده به همکاری با شرکت ها در تمام زمینه های تبلیغاتی است.

 

شرکت تبلیغاتی چه کاری انجام می دهد؟

 

1- تحقیق و پژوهش در رابطه با کسب و کار و رقبا
2- خلق ایده های تبلیغاتی متناسب با نوع کسب و کار مشتری
3- ارائه بهترین برنامه تبلیغاتی
4- برنامه ریزی کمپین های تبلیغاتی
5- اجرای برنامه تبلیغاتی
6- نظارت بر روند اجرای برنامه تبلیغاتی
و …

 

advertisng agency

 

مزایا و معایب کار در شرکت تبلیغاتی

 

شرکت های تبلیغاتی به دلیل نوع و سبک کاری شان دائما نیاز به خلق ایده های جدید و خلاقانه دارند و به همین خاطر است که محیط های کاری شان معمولا بسیار پویا، خلاق و مفرح است. یکی دیگر از مزایای کار در شرکت های تبلیغاتی انعطاف پذیری بالایی است که در کار برای کارمندان وجود دارد چرا که پایه و اساس کار در شرکت های تبلیغاتی خلق ایده های جدید است و کارمندان می توانند حتی در زمان استراحت شان هم به ایده هایشان فکر کنند.
از معایب کار در شرکت های تبلیغاتی این است معمولا حجم کاری بسیار زیاد است و در بعضی مواقع استرس انجام به موقع کارها بسیار زیاد می شود اما به دلیل انعطاف زیادی که کار در شرکت های تبلیغاتی دارد می تواند این موضوع را تا حدودی تسکین دهد.

 

شرکت تبلیغاتی و مشتریان

 

نحوه همکاری شرکت های تبلیغاتی با مشتریان شان معمولا به این صورت است که در ابتدا با برقراری یک جلسه با مشتری، با نوع کسب و کار و درخواست مشتری آشنا می شوند و سعی می کنند که بهترین راه حل و پیشنهاد ها را به آن ها ارائه دهند. در مرحله بعد مشتری است که باید بین پیشنهاداتی که شرکت های تبلیغاتی مختلف به او ارائه داده اند بهترین را برای کسب و کارش انتخاب و با آن شرکت تبلیغاتی به همکاری بپردازد. درواقع وظیفه اصلی هر شرکت تبلیغاتی حل مشکلات تبلیغاتی و بازاریابی شرکت ها و مشتریان شان است که نحوه حل این مشکلات کاملا بستگی به نوع کسب و کار آن شرکت دارد و باید پس از انجام تحقیقات کامل به ارائه راه حل پرداخت تا بتوانند بهترین نتیجه را بگیرند.

 

idea in advertising company

 

بقای شرکت تبلیغاتی

 

شرکت های تبلیغاتی برای بقا و گسترش خود باید در تلاش باشند تا علاوه بر راضی نگهداشتن مشتریان فعلی خود و رساندن آن ها به بهترین نتایج، در تلاش برای جذب مشتریان جدید باشند و بازار را به سمت خودشان بیاورند. یکی از بهترین راه ها برای این کار نمایش پروژه های موفق شان در رسانه های مختلف و همچنین نمایشگاه ها است.

 

شرکت تبلیغاتی از چه واحد هایی تشکیل شده است؟

 

هر شرکت تبلیغاتی از واحد های مختلفی تشکیل شده است که از مهم ترین بخش های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:
مدیریت
برنامه ریزی
طراحی و اجرا
تولید
امور مالی

 

مزایای کار با شرکت های تبلیغاتی

 

1- شرکت های تبلیغاتی به دلیل تخصص بالایی که در حوزه های مختلف تبلیغاتی دارند و همچنین تجربه شان در زمینه بازاریابی و تبلیغات می توانند بهترین برنامه تبلیغاتی را برای کسب و کار شما ارائه دهند و آن را به بهترین شکل ممکن پیاده سازی کنند.
2- شرکت های تبلیغاتی با کمک متخصصان خود به شما در زمینه مشخص کردن بازار هدف کمک شایانی می کنند و همین امر باعث می شود در هزینه و زمان صرفه جویی شود و تبلیغات تان مستقیم برای مخاطبین هدف  و متناسب با آن ها برنامه ریزی، طراحی و اجرا شود.
3- مدیریت فرایند بازاریابی و تبلیغات توسط شرکت تبلیغاتی بسیار قوی تر و آسان تر انجام می شود و باعث می شود بسیار سریع تر به نتایج دلخواه برسیم.
4- شرکت تبلیغاتی به مشتریان و شرکت ها کمک می کند که بتوانند به صورت بهینه از تمامی منابع استفاده کنند.
5- شرکت های تبلیغاتی به دلیل داشتن نیروهای متخصص فرایند تبلیغات و بازاریابی را با کیفیت بسیار بالایی انجام می دهند و احتمال بروز خطا در کارهایشان بسیار پایین است.

 

advertising

 

فرایند برنامه ریزی کمپین تبلیغاتی

 

1- در مرحله اول قبل از شروع هر نوع فرآیندی ابتدا مدیریت به تنهایی یا به همراه تیم متخصص خود جلسه ای را با مشتری تنظیم می کند و در این جلسه نیاز و مشکلات تبلیغاتی مشتری را به طور کامل شناسایی و بررسی می کند.

2- مدیریت در طی جلسه ای تمامی اطلاعات لازم را از مشتری جمع آوری می کند تا بتواند بهترین راه حل ممکن را به او ارائه دهد.

3- پس از جمع آوری اطلاعات، مدیریت به همراه تیم متخصص خود شروع به طراحی یک بریف (Brief) و یا پروپوزال در خصوص راه های تبلیغات برای آن شرکت و کسب و کار می کند و راهکار های لازم را به همراه زمانبندی، بودجه مورد نیاز و … تهیه می کند.

4- پس از ارائه پروپوزال به مشتری، مشتری شروع به بررسی پروپوزال ارائه شده از جانب شما می کند و در صورت تایید، پروژه شروع می شود.

5- در این مرحله تیم متخصص شروع به اجرای طرح ارائه شده می کند.

Related Articles