طراحی لوگو چه کاری را برای کسب و کار شما انجام میدهد؟

طراحی لوگو چه کاری را برای کسب و کار شما انجام میدهد؟

لوگوها تصاویر، متون، اشکال یا ترکیبی از هرسه هستند که نام و هدف یک تجارت را به تصویر می کشند. با این حال، طراحی لوگو می تواند بیش از یک نماد برای تجارت شما باشد و مفاهیم بسیار زیادی را منتقل کند. می تواند و باید بیش از نمادی از شناسایی باشد. اگر به خوبی طراحی شود ، با انتقال پیام برند تجاری خود به روشی که به برقراری ارتباط عاطفی با مخاطب هدف شما کمک می کند ، داستان یک شرکت را نیز بیان می کند. این تعریف مبهم - در عین حال الهام بخش - را می توان با سوال زیر تقسیم کرد:

 

طراحی لوگو چه کاری را برای کسب و کار شما انجام میدهد؟

این سوال بسیار مهمی است و پاسخ آن می تواند کاملا شما را برای داشتن یک لوگو برای کسب و کارتان توجیه کند. باید بگوییم که سهم بسیار بسیار زیادی را در کسب و کار خواهد داشت. طراحی لوگو به دلایل بسیار زیادی مهم است که در زیر به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم:

1- طراحی لوگو اولین تصویر را در ذهن مخاطب شما ایجاد می کند و باعث می شود مشتریان شما تعامل بیشتری را با برند شما ایجاد کنند و این می تواند یک قدم بسیار مهم در راستای برندینگ شما باشد.

2- به شما کمک می کند تا یک هویت بصری برند ایجاد کنید

3- طراحی لوگو و داشتن یک لوگو متناسب با کسب و کار شما می تواند در جذب مخاطب کمک بسیار شایانی به شما و کسب و کارتان بکند.

4- طراحی لوگو شما را از رقبا متمایز می کند.

5- طراحی لوگو و داشتن یک لوگوی حرفه ای می تواند وفاداری مخاطب را به برند شما تقویت کند.

بنابراین هنگام شروع هر کسب و کار و تجارتی، طراحی لوگو و داشتن یک لوگوی حرفه ای باید نسبت به سایر کارها در اولویت باشد

 

چه عناصری باعث خاص و ماندگار شدن (در ذهن مخاطب) لوگو می شود؟

اما عناصری که می توانید برای تحقق آن استفاده کنید چیست؟  بدیهی است که این امر به شرکت، مخاطبان، پیام در نظر گرفته شده و طراحی لوگو بستگی دارد.با این وجود چهار هدف گسترده وجود دارد که باید هنگام ایجاد یک  لوگو برای آنها هدف گذاری کنید: 

 

طراحی لوگو باید متناسب با ئسلیقه و نوع مخاطب هدف باشد

بعضی از افراد تصور می کنند که هرچه طراحی لوگو پیچیده تر و عجیب تر باشد حرفه تر است و بهتر است، در حالی که پیچیده بودن لوگو باعث محبوبیت و موفق بودن آن نمی شود. عاملی که بسیار در طراحی لوگو مهم است مخاطبین آن کسب و کار است. طراحی لوگو باید کاملا متناسب با نوع مخاطبین شما باشد. لوگوی یک کسب و کار نمایانگر آن سازمان و همچنین نوع مخاطبین آن است.

 

لوگو باید قابل خواندن باشد

طراحی لوگو باید به نحوی باشد که قابل خواندن باشد و مخاطب با دیدن آن بتواند به سرعت متوجه آن بشود. این موضوع برای طراحی لوگو به سبک تایپوگرافی (لوگوهایی که فقط متن هستند و ساین ندارند) صدق می کند. 

 

قابل شناسایی بودن

طراحی لوگو قابل شناسایی بودن در طراحی لوگو امر بسیار مهمی است. طراحی لوگو باید به نحوی باشد که مخاطب لوگوی ما را در میان انبوهی از لوگوی رقبا شناسایی کند. تمایز برابر است با به یادماندنی بودن لوگو. طراحی لوگو باید به نحوی باشد که با لوگوی رقبا متمایز باشد. 

 

طراحی لوگو باید به نحوی باشد که لوگو مقیاس پذیر باشد 

طراحی لوگو باید به صورتی باشد که لوگو کاملا مقیاس پذیر باشد، چرا که لوگوی شما در بسیار ی از رسانه ها، برروی بسیاری از محصولات به عنوان هدایای تبلیغاتی، و یا حتی برروی بسته بندی محصولات (در طراحی بسته بندی) مورد استفاده قرار بگیرد. به همین خاطر است که می گوییم لوگو باید مقیاس پذیر باشد تا در هر مکانی قابل استفاده باشد.  

Related Articles