طراحی بسته بندی نوشیدنی های پپسی

طراحی بسته بندی نوشیدنی های پپسی

بسته بندی نقش بسیار زیادی را در برندینگ محصولات دارد، به همین خاطر است که تمام برند های مطرح دنیا تمرکز زیادی را روی نوع و طراحی بسته بندی مواد غذایی خود دارند.

 

استراتژی پپسی برای طراحی بسته بندی نوشابه های خود چه بود؟

پپسی برای اولین بار از بطری های پلاستیکی به عنوان بسته بندی نوشیدنی هایش استفاده کرد. اما مشکلی که وجود داشت تجدید پذیر نبودن این نوع از بسته بندی بود که با توجه به مصرف بالای آن می توانست بسیار مشکل ساز باشد. این مسئله از سال 2006 مورد توجه تولیدکنندگان پپسی بود و دائما در جستجوی راهی برای حل این مشکل بودند. در راستای حل این موضوع تحقیقات جهانی را انجام دادند تا بتوانند به بسته‌بندی‌هایی برسند که مشکل تجزیه‌پذیر نبودن و ایجاد مشکل برای محیط زیست را نداشته باشد.

تلاش پپسی بر این بود تا بسته بندی را طراحی کند که کاملا تجزیه پذیر و سازگار با محیط زیست باشد.

بعد ها پپسی شروع به طراحی بسته بندی هایی کرد که از جنس پلاستیک و مواد نفتی نبود. پپسی بعد از مدتی شروع به پخش نوشیدنی ها در بطری های گیاهی کرد.

 

امروزه بسته بندی نوشیدنی‌های پپسی چگونه است؟

امروزه بسته بندی نوشیدنی های پپسی به صورت قوطی های آلومینیومی شده است که هم از نظر قیمت ارزان هست هم مهم ترین هدف آن ها را در طراحی بسته بندی محصولات پوشش می دهد و آن قابل بازیافت بودن آن هاست.

این قوطی های آلومینیومی علاوه بر ارزان و تجزیه پذیر بودن سبک است و هزینه حمل و نقل کمتری را نسبت به سایر بسته بندی ها دارد.

 

اهداف پپسی برای بسته بندی نوشیدنی‌هایش:

1- تلاش برای طراحی بسته بندی قابل بازیافت و سازگار با محیط زیست

2- عدم استفاده از بسته بندی های پلاستیکی

3- کاهش تاثیر کربن در بسته بندی

4- مشارکت با بنیاد پپسیکو برای افزایش نرخ بازیافت

Related Articles