برندینگ و طراحی لوگو مک دونالد

برندینگ و طراحی لوگو مک دونالد

در این مقاله به بررسی تاریخچه طراحی لوگو و برندینگ مک دونالد از گذشته تا به امروز می پردازیم.

طراحی لوگو

تعریف طراحی لوگو عبارت است از، "نمایش گرافیکی یا یک نماد از نام شرکت، علامت تجاری و ... ، که اغلب بصورت منحصر به فرد برای شناخت آماده طراحی شده است." بهترین لوگوها، که به طور مداوم مورد استفاده قرار می گیرند، هویت شرکتی قوی از مشاغل خود را نشان می دهند. سرانجام، لوگو یک شرکت به سمبل پیچیده ای تبدیل می شود که معانی و ارزش های مرتبط را جدا از شرکت واقعی و محصول آن نشان می دهد. یک لوگو می تواند واکنش های عاطفی، خاطرات و حتی احکام اخلاقی را القا کند.

 

ظراحی لوگو و برندینگ مک دونالد

 

طراحی لوگو و برندینگ مک دونالد 

لوگو طلایی مک دونالد برای چندین دهه است یکی از شناخته شده ترین لوگو ها  و برند ها در جهان است. یک مطالعه در سال 1985 از افراد سه و چهار ساله خواست تا لوگوها را شناسایی کنند. لوگو مک دونالد با 17 کودک از بین 20 کودک پیش دبستانی توانستند لوگوی طلایی را به عنوان مک دونالد تشخیص دهند. به دلیل دسترسی جهانی به این شرکت، امروز لوگوی مک دونالد سمبل سرمایه داری و فرهنگ آمریکایی است. تاریخچه برندینگ مک دونالد  لوگو مک دونالد شروع فروتنانه ای دارد. در سال 1952، برادران ریچارد و موریس مک دونالد می خواستند یک مکان با طراحی متمایز داشه باشند که در آن به فروش همبرگرهای خود بپردازند. درواقع می خواستند طراحی آن مکان برگرفته از لوگوی آن ها باشد. آنها می خواستند این ساختمان به عنوان یک تبلیغ عمل کند تا هنگامی که مشتری از آن مکان گذشت با دیدن طراحی آن ساختمان متوجه برند مک دونالد بشود. استنلی کلارک مستون به عنوان معمار این پروژه انتخاب شد.

 

طراحی لوگو مک دونالد

 

برندینگ در گذشته

آلن هس، نویسنده معماری Ultramodern Roadside Architecture، خاطرنشان می کند که صاحبان رستوران های فست فود در گذشته راهی برای جلب توجه داشتند: “برای ایجاد یک ساختمان نسبتاً کوچک برای مشتریان از دور خیابان، قابل مشاهده است، مشاغل کنار جاده آموخته اند که با استفاده از تصور کل ساختمان به عنوان یک نشانه ، مقیاس معماری را دستکاری کنند. از دهه 1920 این استراتژی مجموعه ای از ساختمان ها را به شکل اشیاء غول پیکر تولید کرده بود، یک تومور معماری از میوه ها ، غذاها ، حیوانات و پوشاک. اندازه و اغلب شکل های ساده آنها ساختمانهایی ایجاد می کرد که نادیده گرفتن آنها دشوار بود. "در چنین وضعیتی برادران مک دونالد چگونه می توانند در بین این غرفه های مواد غذایی باز هم در معرض دید مشتری ها باشند و در چنین مکانی باز هم رقابت کنند و افراد را جذب کنند؟ ریچارد مک دونالد ایده ای را ترسیم کرد که شامل دو قوس بزرگ در دو طرف ساختمان بود و از دور دو قوس با زائیه ای دیده می شد و تشکیل M  می داد.  Meston اولین ساختمان را طراحی کرد که نمای بیرونی از کاشی های قرمز و سفید و شیشه زیادی دارد. این دو قوس 25 فوت ارتفاع داشت و از جنس آلومینیوم با رنگ زرد روشن ساخته شده بود. آنها برای تهیه تأثیر بصری روز و شب با نئون آن را پوشاندند.  آلن هس خاطرنشان می کند: "اگر چه این استراتژی برندینگ با استراتژی برندینگ سایر غرفه های کنار جاده یکی بود و همه آن ها از نمادشان در طراحی نمای بیرونی رستوران خود استفاده کرده بودند، اما طراحی مک دونالد بسیار متمایز و خاص بود و همین امر باعث شده بود که این بنا در بین تمامی بناها تبدیل به یک نشانه شود.

 

طراحی رستوران مک دونالد

 

تفاوت طراحی لوگو و برندینگ در گذشته و حال

بر خلاف لوگوهای امروز که توسط تیمی از متخصصان طراحی و برندینگ طراحی شده است، لوگوی مک دونالد توسط یک مرد بدون آموزش داشتن علم طراحی، طراحی شده است. ریچارد مک دونالد به سادگی آرزو داشت که جزئیاتی را به رستوران خود اضافه کند که امکان دیدن آن از بزرگراه را فراهم می کند. هس می گوید: "از نظر مک دونالد، قوس یک شکل دلخواه و بدون پیوندهای نمادین یا تاریخی بود، که امیدوار بود به سمبل نمادهای مک دونالد برسد."در سال 1962، طراح جیم شیندلر، برای طراحی لوگوهای "شرکتی" بیشتر استخدام شد.اکنون ، این لوگو نه تنها معرف و نماد رستوران های مک دونالد است، بلکه یک داستان خوب را در ذهن مصرف کنندگان قرار می دهد. با جهانی شدن مک دونالد هویت قوام و فرهنگ آمریکایی در ذهن افراد به وجود می آید. غذای عرضه شده در مک دونالد با توجه به ارزش ها و سلیقه های خاص جامعه برای مکانی که رستوران های زیادی در آن قرار دارد بسیار سازگار است. یکی از مهم ترین استراتژی های برندینگ مک دونالد در این است که کیفیت و نحوه پخت غذاهای آن در تمامی شعباتش در سراسر جهان یکسان است.در خارج از ایالات متحده، مک دونالد نماینده آمریکا است. هنگامی که مک دونالد آن را برای اولین بار در یک کشور دیگر رستوران می سازد، کلمه "آمریکایی سازی" غالباً مورد استفاده قرار می گیرد. مک دونالد بیش از اشتراک در غذای همبرگر است و نشان دهنده بسیاری از اصولی است مانند: همگن سازی، سازگاری و غذای ارزان قیمت که به سرعت سرو می شود.برندینگ مک دونالد و فرهنگ آمریکایی انتقال فرهنگ آمریکایی به سایر نقاط جهان با استقبال و انتقادهای فراوانی روبرو شده است. این که آیا معرفی مک دونالد یک تغییر مثبت یا منفی است ، تصمیمی است که توسط ملتهایی گرفته می شود که در آن رستوران فروشگاه های جدید خود را باز می کند. صرف نظر از این، لوگو مک دونالد این شرکت را مشخص می کند و نمادی بسیار بیشتر از همبرگر و سیب زمینی سرخ کرده است.

Related Articles