نکات مهم در عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

نکات مهم در عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

در این مقاله می خواهم نکات مهمی را در رابطه با عکاسی صنعتی و تبلیغاتی بیان کنم که با رعایت این نکات می توانید عکاسی صنعتی و تبلیغاتی حرفه ای داشته باشید. عکاسی صنعتی و تبلیغاتی یکی از مسائلی است که امروزه کاربرد بسیاری در تمامی مشاغل دارد و در هر صنعتی که وارد شویم نیاز زیادی را به یک عکاس صنعتی و تبلیغاتی حس می کنیم. در مقاله عکاسی صنعتی و تبلیغاتی چیست و تفاوت عکاسی صنعتی و تبلیغاتی توضیح کاملی را در رابطه با عکاسی صنعتی و تبلیغاتی داده ایم.

 

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

 

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی یکی از انواع عکاسی ها است که به منظور فروش و معرفی بهتر محصول و یا برند مورد استفاده قرار میگیرد و امروزه کاربرد بسیار زیاد و مهمی در کسب و کارها دارد. در مقاله عکاسی صنعتی و تبلیغاتی چیست توضیح جامع و کاملی را در رابطه با عکاسی صنعتی و تبلیغاتی داده ایم و همچنین در رابطه با تفاوت های عکاسی صنعتی و تبلیغاتی توضیج جامعی را در مقاله تفاوت عکاسی صنعتی و تبلیغاتی داده ایم چرا که بسیاری از افراد این دو حرفه را با یکدیگر اشتباه می گیرند و تصور می کنند عکاسی صنعتی و تبلیغاتی یکی هستند در حالی که چنین نیست و با یکدیگر متفاوت اند.

 

 

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

 

نکات مهم در عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

 

نکات مهمی برای داشتن یک عکاسی صنعتی و تبلیغاتی حرفه ای وجود دارد که باید رعایت کنید، تا هم کار خودتان راحت تر شود هم بتوانید عکس های بسیار حرفه ای و قوی بگیرید. در ادامه این نکات را به طور کامل توضیح می دهیم.

 

نورپردازی حرفه ای

 

یکی از مهم ترین نکات در عکاسی صنعتی و تبلیغاتی و در کل در هر نوع از عکاسی بحث نورپردازی است. نورپردازی خوب و حرفه ای در عکاسی 90 درصد کار است و می تواند به طور کامل نتیجه عکاسی را تغییر دهد. پس توصیه من به شما این است که ابتدا نحوه نورپردازی درست و حرفه را یاد بگیرید و سپس شروع به عکاسی کنید، تا بتوانید عکس های بسیار حرفه ای داشته باشید. در عکاسی یک اشتباه کوچک در نورپردازی می تواند به طور کامل نتیجه کار را خراب کند، مخصوصا در عکاسی های صنعتی و تبلیغاتی که بحث نورپردازی بسیار مهم تر است و بیشتر زمان عکاسی صرف نورپردای می شود. حال اگر جسم مورد نظرمان جهت عکاسی سطح براقی هم داشته باشد مثل استیل کار بسیار سخت تر می شود و باید دقت بسیار زیادی در نورپردازی داشته باشیم چراکه عکاسی از جسم براق دقیقا مثل عکاسی از آینه است، بسیار سخت و پرچالش، که نیاز به مهارت بسیار بالایی دارد.

 

 

نکات مهم در عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

 

اخلاق حرفه ای

 

داشتن اخلاق حرفه ای در عکاسی، مخصوصا عکاسی صنعتی و تبلیغاتی، که چالش های بسیار زیادی هم دارد بسیار مهم است، چرا که عکاسی آن هم از نوع عکاسی صنعتی و تبلیغاتی چالش های بسیار زیادی دارد و به خودی خود تا حدودی استرس زا است و ذهن را درگیر می کند، حال اگر در چنین شرایطی افرادی کنارتان باشند که اخلاق غیر حرفه ای دارند و فقط ذهن شما را درگیر تر می کنند باید به شما بگویم که نتیجه خوبی از آن عکاسی نخواهید داشت. پس سعی کنید در هنگام عکاسی افرادی فوق حرفه ای را در کنارتان داشته باشید تا بتوانید با ذهنی باز و آسوده کارتان را به نتیجه برسانید و بهترین عکس هارا بگیرید.

 

داشتن دستیار

 

شاید در بسیاری از مشاغل حضور یک دستیار اهمیت چندانی نداشته باشد اما در عکاسی آن هم عکاسی صنعتی و تبلیغاتی حضور یک دستیار بسیار مهم و ضروری است. ممکن است بعضی از افراد تصور کنند که حضور یک دستیار برای افرادی است که مهارت زیادی در این حوضه ندارند درحالی که دقیقا موضوع عکس این است و هر فرد حرفه ای برای داشتن یک عکاسی موفق نیاز به یک دستیار دارد. حضور یک دستیار می تواند زمان عکاسی را نصف کند. مثلا برای تنظیم کردن نورپردازی که امری بسیار زمان بر است باید یک دستیار حضور داشته باشد که زوایای نور را تغییر دهد تا شما عکس ها را بگیریددر این صورت می توانید در زمان کمتری بهترین زاویه را پیدا کنید.

 

 

دستیار در عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

 

استفاده از Tethering

 

یکی از مسائل بسیار مهم در عکاسی، استفاده از tethering است که کار را بسیار حرفه ای تر می کند. tethering یعنی متصل کردن دوربین به سیستم که در این شرایط هر عکسی که با دوربین گرفته شود مستقیم وارد کامپیوتر و یا لپ تاپ می شود و شما می توانید آن ها را مشاهده کنید. در چنین شرایطی دیگر نیازی به رم دوربین نیست و عکس ها مستقیما روی سیتم ذخیره می شوند.

 

فایل عکس ها

 

فایل های PSD و RAW برای خود عکاس است و دلیلی ندارد آن را به مشتری تحویل دهید و درخواست آن از جانب مشتری کاری غیر قانونی است مگر اینکه از قبل در رابطه با این موضوع توافق کرده باشید که در این صورت مبلغ پرداختی هم طبعا بیشتر می شود اما معمولا عکاس ها تمایلی به دادن فایل های عکس مخصوصا فایل PSD ندارند چرا که روش کار شما در آن مشخص می شود و ممکن است که هر عکاسی روش خاصی را برای خودش داشته باشد که نخواهد کسی آن را بداند. معمولا در عکاسی هایی که انجام می شود فایل PNG, JPG و یا TIFF عکس ها تحویل داده می شود. البته در عکاسی صنعتی و تبلیغاتی معمولا فایل RAW و یا PSD به کار افراد نمی آید و این مسئله معمولا در عکاسی های پرتره، مدلینگ و عکاسی عروسی ها مطرح است که عکس به صورت RAW و خام هم مورد استفاده قرار می گیرد.

 

باتری دوربین

 

یک عکاس حرفه ای همیشه باید به این نکته توجه داشته باشد که یک شارژ دوربین برای عکاسی کافی نیست چرا که یک عکاسی آن هم عکاسی صنعتی و تبلیغاتی حداقل بین 4 تا 10 ساعت زمان می برد و در این زمان شارژ دوربین تمام می شود. با توجه به این مورد شما همیشه باید یک یا دو باتری همراهتان باشد و یا در هر تایم استراحتی سریع دوربین را به شارژ بزنید که زمانتان را از بین نبرد. یکی دیگر از روش هایی که وجود دارد داشتن یک گریپ است که این قابلیت را ایجاد می کند که چند باتری را روی دوربین تان داشته باشید.

 

 

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

 

تمیز کردن سوژه عکاسی

 

یکی از مسائل بسیار مهم در عکاسی، بویژه عکاسی صنعتی و تبلیغاتی تمیز کردن سوژه است چرا که اگر این کار به درستی انجام نشود در زمان ادیت عکس به مشکل می خوریم و کار بسیار سخت تر می شود.

 

ادیت عکس صنعتی و تبلیغاتی

 

یکی از مسائل بسیار مهم در عکاسی و عکاسی صنعتی و تبلیغاتی بحث ادیت کردن عکس است مخصوصا در عکاسی صنعتی و تبلیغاتی یکی از مهم ترین موضوعات بحث ادیت عکس است و به هیچ عنوان از یک عکس ادیت نشده به عنوان عکس صنعتی و تبلیغاتی استفاده نمی شود.

Related Articles