آژانس تبلیغاتی چگونه کار می کند؟

 آژانس تبلیغاتی چگونه کار می کند؟

یکی از مسائلی که امروزه ذهن بسیاری از افراد و سازمان ها را به خود درگیر کرده است این است که شرکت های تبلیغاتی و آژانس های تبلیغاتی دقیقا چه کاری انجام می دهند و نحوه عملکرد آن ها به چه صورت است. در این مقاله به توضیح این موضوع می پردازیم.

 

به چه شرکتی یک شرکت تبلیغاتی می گویند؟

 

شرکت تبلیغاتی یا آژانس تبلیغاتی به شرکتی می گویند که کار برنامه ریزی، اجرا و مدیریت تبلیغات و کمپین های تبلیغاتی را به عهده دارد. شرکت های تبلیغاتی ممکن است فقط در یک زمینه خاص فعالیت داشته باشند و یا ممکن است تمامی زمینه های تبلیغاتی را پوشش دهند. آژانس تبلیغاتی طرح سوم به ارائه خدمات تبلیغاتی در تمامی زمینه ها از جمله دیجیتال مارکتینگ، طراحی سایت، طراحی و چاپ انواع بنر، کاتالوگ و پوستر های تبلیغاتی و ... می پردازد و متناسب با کسب و کار شما به طراحی پلن تبلیغاتی می پردازد و به بهترین شکل به همراه تیم متخصص خود آن را اجرا و مدیریت می کند.

 

نحوه کار کردن مشتری با آژانس تبلیغاتی؟

 

مشتری و صاحبین کسب و کار ها برای همکاری با شرکت تبلیغاتی و آژانس تبلیغاتی معمولا قبل شروع کار هدف و نیازشان را مشخص می کنند و سپس با شرکت های تبلیغاتی مختلف صحبت می کنند و نیاز و خواسته هایشان را مطرح می کنند و در نهایت شرکت تبلیغاتی و یا آژانس تبلیغاتی که بهترین پیشنهاد را برای آن ها داشته باشد انتخاب می کنند و با آن قرارداد می بندند.

 

شرکت تبلیغاتی

 

آژانس تبلیغاتی یا شرکت تبلیغاتی چگونه کار می کند؟

 

تمامی آژانس های تبلیغاتی و شرکت های تبلیغاتی به این شکل عمل می کنند که قبل از شروع کار ابتدا با مشتری طی جلسه ای صحبت می کنند، آشنا می شوند و نیازها و مشکلاتشان را استخراج می کنند. سپس به همراه تیم خود اقدام به ارائه بهترین راه حل و پلن های تبلیغاتی می کنند و سعی می کنند بهترین برنامه های تبلیغاتی را برای حل مشکل تبلیغاتی آن کسب و کار و رفع نیازهایش ارائه دهند. در نهایت در صورت مورد قبول بودن استراتژی تبلیغاتی ارائه شده از سوی شرکت، قرارداد بین طرفین امضا می شود و شرکت شروع به کار می کند.

 

علت وجود آژانس تبلیغاتی

 

هدف اصلی آژانس تبلیغاتی حل مشکلات تبلیغاتی افراد و کسب و کارها، ارائه بهترین برنامه و استراتژی تبلیغاتی متناسب با نوع و ماهیت آن کسب و کار و در نهایت اجرای برنامه تبلیغاتی و مدیریت آن است. کسب و کارها اصولا برای حل مشکلات تبلیغاتی به سراغ شرکت های تبلیغاتی می روند و همیشه به دنبال آژانس های تبلیغاتی هستند که بهترین ایده را به آن ها ارائه دهد.

 

استراتژی تبلیغاتی شرکت های تبلیغاتی

 

یکی از بهترین و مهم ترین تبلیغات برای آژانس تبلیغاتی و در کل برای تمامی کسب و کارها، این است که بتوانند کارهایشان را برای مشتری به بهترین شکل ممکن انجام دهند. این خود بهترین نوع تبلیغات است و این امکان را بوجود می آورد که علاوه بر ماندگار شدن مشتری فعلی باعث معرفی شدنمان به مشتری های جدید شود. اما برای ادامه دادن در بازار رقابتی که امروزه بین شرکت های تبلیغاتی وجود دارد باید به عوامل دیگری مثل وبسایت، شبکه های اجتماعی و ... که برند و کسب و کارشان را معرفی می کنند هم توجه داشته باشند.

 

آژانس تبلیغاتی چگونه کار می کند

 

آژانس تبلیغاتی یا شرکت تبلیغاتی چه کاری انجام می دهد؟

 

تحلیل و آنالیز مشکلات و نیازهای تبلیغاتی مشتری
آنالیز و بررسی رقبا و نحوه فعالیت آن ها
آنالیز و بررسی بازار هدف و مشتریان
ایجاد و طرح ریزی پلن تبلیغاتی متناسب با نیاز، بودجه و درخواست مشتری
اجرا و مدیریت پلن تبلیغاتی

Related Articles