8 قدم برای تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ

8 قدم برای تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ

در جهان آنلاین امروز، داشتن استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای هر بیزینسی بسیار ضروری است. اندازه صنعت و یا شرکت مهم نیست، این بهترین راه برای گسترش تجارت است. برای راه اندازی هر کسب و کار و بیزینسی شما به یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ قوی نیاز دارید تا بتوانید بهترین بهره برداری را در این بازار پر رقابت داشته باشید. حال چه استراتژی برای کسب و کار شما مناسب است و می توانید نتیجه دلخواه را بگیرید؟ دیجیتال مارکتینگ استفاده از اینترنت و ابزارهای دیجیتال برای تبلیغات است.
دیجیتال مارکتینگ چگونه کار می کند؟ دیجیتال مارکتینگ با جذب مشتریان بالقوه به سمت وب سایت شما کار می کند و سپس آنها را ترغیب به خرید محصولات شما می کند. شما می توانید از SEO یا PPC برای جذب مخاطب هدف در وب سایت خود استفاده کنید و منجر به  ترغیب آنها به خرید از وب سایت خود شوید.

 

8 قدم برای تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ

1- تعریف برند

2- آنالیز مخاطبین هدف

3- مشخص کردن هدف کسب و کار

4- مشخص کردن میزان بودجه

5- انتخاب استراتژی دیجیتال مارکتینگ

6- برنامه ریزی

7- راه اندازی کمپین

8- بررسی و آنالیز نتایج

 

 

استراتژی دیجیتال مارکتینگ

 

انواع استراتژی های دیجیتال مارکتینگ چیست؟

برای فعالیت در حوززه دیجیتال مارکتینگ پلتفرمها و روش های مختلفی وجود دارد که می توانید برای بهبود و گسترش کسب و کارتان از آن ها استفاده کنید. در زیر بعضی از این موارد را نام می برم:
1- بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو(SEO)
2- بازاریابی محتوایی(CONTENT MARKETING)
3- بازاریابی شبکه های اجتماعی(SOCIAL MEDIA MARKETING)
4- ایمیل مارکتینگ(EMAIL MARKETING)
و ...

 

3 نوع رسانه دیجیتال وجود دارد:

1- رسانه پولی (Paid Media)
شامل هر نوع رسانه آنلاینی است که شما در ازای تبلیغات در آن باید مبلغی را پرداخت کنید. مانند تبلیغات کلیکی، تبلیغات بنری و ...
2- رسانه شخصی (Owned Media)
رسانه شخصی شامل هرنوع رسانه آنلاینی است که در اختیار شما و کسب و کار شما قرار دارد. مانند محتوا، سئو و شبکه های اجتماعی.
3- رسانه اکتسابی (Earned Media)
رسانه های اکتسابی رسانه هایی هستنند که شماا در ازای فعالیت هایی که در بازار دیجیتال دارید به آن ها دست پیدا می کنید. ه عنوان مثال هنگامی که شما یک پست بسیار جذاب
در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام درج می کنید و افراد به دلیل جذاب و مفید بودن آن، آن را با سایر دوستان خود به اشتراک می گذارند.

 

محبوب ترین پلتفرم های دیجیتال مارکتینگ

1- اینستاگرام
2- فیسبوک
3- لینکدین
4- یوتیوب
و ...

 

چرا رسانه دیجیتال مهم است؟

حرکت به سمت رسانه های دیجیتال ، تعامل و برقراری ارتباط با مشتریان جدید و حتی مشتریان فعلی را بسیار آسان تر می کند. استفاده از رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیس بوک، توییتر و ...  به شما این امکان را می دهد تا مشتریان در مورد تجربیات خود در مورد شرکت شما بازخورد خود را ارائه دهند و به آنها اطمینان دهند که نظر ارزشمندشان شنیده و درک می شود.

 

 

Related Articles