آموزش طراحی گرافیک | حذف المان ها در تصویر

آموزش طراحی گرافیک | حذف المان ها در تصویر

سلام دوستان و همراهان طرح سوم... در این مقاله آموزش طراحی گرافیک می خواهیم یکی از ابزارهای فتوشاپ به اسم Clone رو آموزش بدیم بهتون . طبق مراحل این مقاله پیش برید و هر سوالی داشتید داخل نظرات بپرسید حتما.

خروجی کارمون تصویر زیر هستش که عکس یک خانم از داخل اون حذف شده است و در آخر این آموزش شما هم می توانید این کار رو انجام بدید.

final

برای شروع نیاز به این تصویر دارید. اون رو ذخیره کنید.
2

مرحله اول

تصوبر رو داخل فتوشاپ باز کنید!

2

 

3

 

مرحله دوم

ابزار کلون تول Clone Tool رو انتخاب کنید.

4

برای این کار اول نیاز داریم یک منبع برای قسمت مورد نظر انتخاب کنیم تا تصویر رو از اونجا برداشت کنه. هرجا رو میخواین انتخاب کنید و در نظر داشته باشیدش. Alt رو بگیرید بعد کلیک کنید اون قسمت انتخاب میشه! حالا هرجا کلیک کنید از همونجا برمیداری میزاره اونجا که کلیک کردید! خلاصه ۴ ۵ بار این کار رو کنید روش کلیش رو یاد بگیرید! فقط دقت داشته باشید که از جایی که منبع رو بر می دارید المان های اضافی نداشته باشه.

حالا یه لایه جدید بسازید قلمش رو نرم کنید و اینجاها انتخاب کنید و پیر زنه رو پاک کنید از همین روش 6

 

حالا یه همچین عکسی میشه

7

 

قسمت هایی وجود داره تو طرح که باید اصلاح بشه . اشکال نداره حالا یکم دیگه روش کار میکنیم فقط یادتون نره هر مرحله رو روی یه لایه مختلف باشه، پس الان شما ۲تا لایه باید داشته باشید.

8

 

مرحله سوم

یکم اگه دقت کنید علفهای کنار پای راست پیرمرد خیلی شفافتره از همونا استفاده میکنیم و جای چمن های غیر شفاف قرار میدیم روی یه لایه جدید

11

 

همین عملیات رو برای گلها و جاهای دیگه که یکم غیر طبیعی شده انجام بدید.

12

 

مرحله آخر

یک لایه جدید درست کنید و از چمن های سمت راست فرد که یکم سایه دارن استفاده کنید و چپ قرار بدید و بعد یه ماسک به لایه بدید و با یه قلم خیلی نرم دور لایه رو پاک کنید تا چمن لبه نداشته باشه و لایه جدید بشینه روی لایه قدیمی.

13

 

14

 

آموزش خیلی ساده بود توضیح خاصی هم نداشت فقط یکم حوصله و تمیزکاری میخواد. هدف هم فقط تمرین و کار کردن با ابزار Clone Tool بود . منتظر قسمت های دیگر آموزش طراحی گرافیک باشید...

final

Related Articles